Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwszy sprawdzian muszynianek „in minus”

Pierwszy sprawdzian muszynianek „in minus”

W pierwszym z zaplanowanych sparingów muszyński klub przegrał z mistrzem Ukrainy Chimikiem Jużny 3:1. Pierwszy set wygrały gospodynie, jednak trzy kolejne padły łupem przyjezdnych. Bogdan Serwiński dał szanse pograć wszystkim obecnym siatkarkom.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli mineralnych, które wygrały trzy pierwsze akcje. Przyjezdne jednak bardzo szybko odrobiły straty, wyrównując na 3:3. Zdobywczynie Pucharu CEV szybko odbudowały przewagę (8:5), ale równie szybko ją roztrwoniły (8:8). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt (10:10, 13:13, 18:18). Pod koniec seta podopieczne Bogdana Serwińskiego zdobyły przewagę (23:20) głównie dzięki swojej przyjmującej Aleksandrze Jagieło. Takiej nadwyżki gospodynie nie roztrwoniły, wygrywając w pierwszym secie 25:21. Ostatni punkt w secie zdobyła po udanym bloku Magdalena Piątek.

Drugi set lepiej rozpoczęły Ukrainki, które prowadziły 4:2, 6:3. Muszynianki wyrównały dopiero przy stanie 7:7. Od tej pory wynik oscylował w granicach remisu. W drugiej części seta coraz więcej błędów popełniały gospodynie, co starały się wykorzystywać siatkarki Chimika, które odskoczyły mineralnym (16:13, 19:14, 21:16). W końcówce seta pewnie prowadziły przyjezdne, które wygrały po dwóch błędach własnych gospodyń 25:16.

Pierwsze trzy akcje trzeciego seta wygrały Ukrainki, ale drużyna z Muszyny wyrównała 3:3. Dalsze akcje wygrywane były na przemian – to jedna ekipa zdobywała minimalną przewagę, to druga. Podobnie jak w drugim secie, przestój w grze muszyńskich siatkarek nastąpił zaraz po przekroczeniu dziesiątego punktu i z wynikiem zaczęły odjeżdżać rywalki (12:14, 14:17, 15:20). W kolejnych akcjach Chimik nie miał problemów ze skończeniem seta i wygrał go pewnie 25:19.

Czwarty i jak się okazało ostatni set dzisiejszego sparingu kapitalnie rozpoczęły przyjezdne. Po dziewięciu akcjach na tablicy pojawił się wynik 8:1 dla siatkarek gości, które jeden punkt oddały po błędzie w ataku. MKS Muszyna starał się odrobić straty, jednak Ukrainki nie pozwalały na wiele. Problemem muszynianek było skończenie ataku w pierwszej akcji (3:10, 6:14). W końcówce seta zupełnie posypała się gra trzeciej drużyny ORLEN Ligi. Do słabej skuteczności w ataku doszło fatalne przyjęcie, co bezlitośnie wykorzystały siatkarki zza naszej wschodniej granicy, wygrywając seta 25:9.

MKS Muszyna – Chimik Jużny 1:3
(25:21, 16:25, 19:25, 9:25)

źródło: mksmuszynianka.com