Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Obie polskie pary w kolejnej rundzie

ME U-18: Obie polskie pary w kolejnej rundzie

Po dwóch wczorajszych zwycięstwach polskie dwójki męskie kolejny dzień mistrzostw Europy do lat 18 rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. Jednak ostatnie spotkania zakończyły się ich zwycięstwem i oba duety awansowały do dalszych rozgrywek.

Po wczorajszej wygranej 2:1 w meczu z Norwegami Jakub Jetke i Mateusz Łysikowski dziś rozegrali kolejny tie-break. Tym razem polskiej dwójce nie udało się jednak pokonać duetu z Hiszpanii. Przeciwnicy lepiej rozpoczęli spotkanie i choć Polacy mieli swoje szanse w pierwszej odsłonie, to oni w niej triumfowali. W drugim secie biało-czerwoni praktycznie od początku zaczęli pracować na przewagę, która ostatecznie wyniosła sześć punktów. Pewna postawa Jetke/Łysikowskiego nie przełożyła się jednak na tie-breaka, w którym odważniej zagrali rywale. Polacy w dodatku zaczęli gubić się w swoich poczynaniach i nie prezentowali się tak skutecznie jak wcześniej.

W drugim dzisiejszym spotkaniu polski duet nie miał już sobie równych. Szwedzi znacznie odstawali od Jetke i Łysikowskiego i po praktycznie jednostronnym pojedynku przegrali w dwóch setach. Rywale Polaków grali w kratkę, do czego też zmuszali ich dobrą grą biało-czerwoni. Krótkie momenty z dobrą grą rywali zupełnie nie miały wpływu na przebieg spotkania. Tym samym polska para z dwoma zwycięstwami na koncie awansowała dalej.

Rojas/Huerta ESP [9] – Jetke/Łysikowski POL [25] 2:1
(21:18, 15:21, 15:11)

Lindberg/Mokelainen SWE [24] – Jetke/Łysikowski POL [25] 0:2
(15:21, 13:21)

Do południa natomiast drugą wygraną w turnieju odnieśli Dominik Kmiecik i Jakub Macura. Polska dwójka w dwóch rozegranych starciach nie straciła jeszcze seta i przewodzi zestawieniu w grupie C. W pierwszym czwartkowym pojedynku słabsi od Polaków okazali się Słowacy. Biało-czerwoni od początku spotkania przewodzili całej grze na boisku, a pojedyncze dobre akcje przeciwników w żaden sposób nie potrafiły im zagrozić. Swoją siłę polski duet pokazał zwłaszcza w drugiej odsłonie, w której dużą część punktów Słowacy zdobyli po błędach naszej pary, a i tak wysoko przegrali do 13.

Kmiecik i Macura zakończyli rozgrywki grupowe kolejnym pewnym zwycięstwem. W ostatnim meczu grupy C polska dwójka pokonała Francuzów i w swoim zestawieniu nie miała sobie równych, nie tracąc nawet seta. Loiseau i Carrau starali się walczyć, jednak to Polakom wychodziło wszystko i dzięki skuteczności utrzymywanej przez całe spotkanie biało-czerwoni zapisali na swoim koncie kolejne dość łatwe zwycięstwo.

Kmiecik/Macura POL [3] – Ihnat/Meciar SVK [19] 2:0
(21:15, 21:13)

Kmiecik/Macura POL [3] – Loiseau/Carrau FRA [14] 2:0
(21:14, 21:15)