Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nieoczekiwane wzmocnienie łodzianek w sparingu

Nieoczekiwane wzmocnienie łodzianek w sparingu

Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź poległy 1:3 w starciu z Fakiełem Nowyj Urengoj, jedną z czołowych drużyn rosyjskiej Superligi. Po raz pierwszy w łódzkim zespole pojawiła się... Noris Cabrera, która w Łodzi ma szansę zagościć na dłużej.

Siatkarki z Łodzi rozpoczęły ten mecz sparingowy bardzo nerwowo, wydawało się, że odczuwają respekt przed tak silnym rywalem (0:3). Gospodyniom udało się jednak odrzucić przyjezdne od siatki i wykorzystać zasięg wysokich środkowych w bloku. Na drugiej przerwie technicznej to „budowlane” prowadziły 16:14. Po niej inicjatywę przejęły Rosjanki. Przeciwniczki zablokowały Sylwię Pycię, a chwilę później źle na siatce zachowała się Olga Trach (21:23). Choć w grze Budowlanych Łódź widać było jeszcze brak ogrania, to dzięki dobrej grze w relacji blok-obrona po emocjonującej końcówce to łodzianki mogły cieszyć się z wygranej w pierwszym secie.

Zupełnie inny przebieg miała druga partia. Siatkarki z centralnej Polski nie zdołały zbudować przewagi większej niż dwa „oczka”, a rywalki cały czas grały punkt za punkt. Niestety to Fakieł Nowyj Urengoj w odpowiednim momencie włączył „szósty” bieg, wykorzystując błędy w komunikacji siatkarek z Łodzi. Trener Adam Grabowski dał szansę pokazać się na placu gry wszystkim swoim zawodniczkom. Zaskoczeniem było pojawienie się w składzie Beef Master Budowlanych Łódź Noris Cabrery, kubańskiej przyjmującej, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Atomu Trefla Sopot. Nie zdołała ona jednak odmienić losów seta i na tablicy wyników mieliśmy remis.

O trzecim secie wszyscy sympatycy łódzkiego zespołu chcieliby chyba jak najszybciej zapomnieć. Przyjęcie łodzianek, które do tej pory pozwalało na dość zróżnicowaną grę na siatce, tym razem zawiodło, a rosyjska atakująca umiejętnie obijała blok gospodyń. Niemoc siódmej drużyny ORLEN Ligi przełamała dopiero Anita Kwiatkowska, ale wynik był już bardzo niekorzystny dla jej koleżanek (1:8). W aut atakowała Cabrera, a kolejne kiwki i plasy nie mogły zaskoczyć zespołu z Rosji. W końcówce kilka błędów przydarzyło się także rywalkom, dlatego gospodyniom udało się uniknąć prawdziwej deklasacji (21:25).

W czwartej odsłonie gra łódzkiej drużyny bardzo „falowała”. Doświadczone rozgrywające Budowlanych Łódź często wybierały opcję ataku z drugiej linii, ale dogrania i ataki nierzadko pozostawiały wiele do życzenia. Nie zawsze także powodzeniem kończyły się zagrania do Trach, która dopiero od niedawna trenuje z nową drużyną. W efekcie prowadzenie Rosjanek wzrastało (15:11). Co prawda siatkarki z Łodzi zniwelowały tę różnicę do dwóch punktów, ale w decydujących piłkach były już bezradne, a faworytki dosyć pewnie wygrały tego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

Beef Master Budowlani Łódź – Fakieł Nowyj Urengoj 1:3
(27:25, 20:25, 21:25, 19:25)

Fakieł Nowyj Uregoj: Goleewa (libero), Żadan, Ezhowa (libero), Alimowa, Bondar, Paregina, Ivashova, Ana, Pisarenko, Holina i Rogaczewa
Beef Master Budowlani Łódź: Śliwa, Kwiatkowska, Nuszel, Trach, Pycia, Ściurka, Durajczyk (libero) oraz Sikorska, Grajber, Cabajewska i Cabrera