Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Dwa zwycięstwa Polaków na inaugurację turnieju

ME U-18: Dwa zwycięstwa Polaków na inaugurację turnieju

Polacy udanie rozpoczęli zmagania w plażowych mistrzostwach Europy do lat 18. Dominik Kmiecik i Jakub Macura gładko ograli przeciwników z Rosji. Natomiast Mateusz Jetke i Mateusz Łysikowski stoczyli prawie godzinną, ale zwycięską bitwę z Norwegami.

Mistrzostwa Europy do lat 18 udanie zainaugurowali Dominik Kmiecik i Jakub Macura, którzy wykazali wyższość nad rosyjskim duetem – Ivan Novoselov/Maxim Sivolap. W obu setach rywale próbowali przeciwstawić się biało-czerwonym, ale nasi reprezentanci wypracowywali sobie w nich kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali do końca spotkania. W efekcie tego po nieco ponad półgodzinnej walce polska para zapisała na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Kolejne dwa mecze Kmiecik/Macura rozegrają jutro, a ich przeciwnikami będą duety z Francji i Słowacji.

Zdecydowanie więcej emocji było w meczu Mateusza Jetke i Mateusza Łysikowskiego, którzy walczyli z wyżej rozstawionym norweskim duetem – Mathias Bertsen/Havard Aarrestad. Szczególnie premierowa odsłona była bardzo zacięta. Żadna z par nie zamierzała w niej odpuszczać. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Skandynawowie, którzy triumfowali 35:33. Wydawało się, że taka porażka może zdeprymować biało-czerwonych, ale nic takiego nie miało miejsca. Polacy z jeszcze większą determinacją przystąpili do kolejnego seta, w którym od początku do końca dominowali na boisku. Podobnie było w tie-breaku, a dzięki temu po prawie godzinnej walce nasi reprezentanci wygrali 2:1.

Kmiecik/Macura POL [3] – Novoselov/Sivolap RUS [30] 2:0
(21:16, 21:16)
Jetke/Łysikowski POL [25] – Berntsen/Aarrestad NOR [8] 2:1
(33:35, 21:10, 15:9)