Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W spotkaniach sparingowych KPS zrewanżował się Camperowi

W spotkaniach sparingowych KPS zrewanżował się Camperowi

Po sobotniej czterosetowej przegranej w Mrozach siatkarze KPS-u Siedlce udanie zrewanżowali się Camperowi Wyszków. W pokazowym meczu, rozegranym tym razem w Rząśniku, pokonali ligowego rywala w trzech odsłonach.

W porównaniu do sobotniego meczu w Mrozach KPS rozpoczął spotkanie z jedną zmianą w wyjściowym składzie: Piotr Milewski zastąpił Tomasza Kowalskiego, a obie drużyny stoczyły ponownie wyrównany bój w partii premierowej. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi, którą wygrali zawodnicy KPS-u.

W drugim secie siedlecka ekipa poszła za ciosem i zaprezentowała jednostronne widowisko, pokonując drużynę z Wyszkowa aż 11 punktami. To podrażniło ambicję rywala, który w trzeciej partii prowadził już 11:5. Jednak KPS szybko zaczął odrabiać straty i ponownie po zaciętej końcówce wygrał 26:24. W tym secie dobrze spisywali się najmłodsi zawodnicy siedleckiej drużyny, z Karolem Rawiakiem na czele.

Takie zwycięstwo ucieszyło nie tylko fanów siedleckiej drużyny, ale przede wszystkim trenera Sławomira Gerymskiego. Po sobotniej porażce, kiedy to drużyna przegrała czwartego seta, choć prowadziła w nim już 24:21, był lekki niepokój. Jednak w niedzielę w nerwowych końcówkach KPS potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo dobrze funkcjonował także blok (11:4 dla KPS-u), a zagrywka skutecznie odrzucała przeciwników od siatki. Jedynym zmartwieniem w szeregach siedlczan jest uraz Piotra Milewskiego, który w poniedziałek przejdzie dodatkowe badania.

Camper Wyszków – KPS Siedlce 0:3
(24:26, 14:25, 24:26)

Autor: Paulina Soćko

źródło: sportsiedlce.pl