Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pablo Bengolea: W Olsztynie aspiracje nadal są bardzo wysokie

Pablo Bengolea: W Olsztynie aspiracje nadal są bardzo wysokie

fot. Matías Rosa

- O przeprowadzce do Polski zadecydowały nie tylko pieniądze, lecz także wysoki poziom rozgrywek - powiedział Pablo Bengolea, nowy przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn. W poniedziałek po raz pierwszy spotkał się z lokalnymi dziennikarzami.

Argentyński siatkarz nie mógł przebywać ze swoim nowym zespołem od początku okresu przygotowawczego. Wspólnie z drużyną narodową brał bowiem udział w mistrzostwach Ameryki, w których zajął drugie miejsce po przegranym finale z Brazylią. Teraz Pablo Bengolea jest po pierwszym oficjalnym spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów i będzie do dyspozycji trenera Krzysztofa Stelmacha podczas kolejnych treningów.

W swojej karierze występował pan już w europejskich klubach. Spodziewał się pan swojego powrotu na Stary Kontynent?

Pablo Bengolea:Wspólnie z żoną spędziliśmy wiele lat w Argentynie i szukaliśmy odmiany. Wyprowadziliśmy się między innymi ze względu na panujący tam kryzys gospodarczy. Polska liga była najlepszą spośród rozważanych przez nas możliwości. To idealne połączenie godziwych zarobków i dużej szansy na rozwój umiejętności siatkarskich. Grę w PlusLidze bardzo polecał mi także Daniel Castellani.Czy wiedział pan coś o AZS-ie Olsztyn?

– Wcześniej był to zespół należący do czołówki polskiej ligi. Potrafił z każdym nawiązać wyrównaną walkę. Mimo tego, że potem przyszedł gorszy okres, to aspiracje nadal są bardzo wysokie. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc klubowi w odnoszeniu sukcesów.

Jak oceniłby pan swój nowy zespół?

Przede wszystkim musimy spędzić ze sobą dużo czasu na treningach, by się zgrać i rozumieć na boisku bez słów. Jeśli zarówno młodzi, jak i doświadczeni gracze obiorą sobie za cel stworzenie zespołu, to uważam, że będziemy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi zespołami PlusLigi. Każdy zawodnik musi starać się grać jak najlepiej i dodatkowo naprawiać ewentualne błędy popełniane przez kolegów.

* więcej w serwisie olsztyn.sport.pl
* rozmawiał Waldemar Balgier (olsztyn.sport.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved