Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia zwycięzcą Pucharu Panamerykańskiego

Brazylia zwycięzcą Pucharu Panamerykańskiego

Brazylia w finale rozgrywanego w Meksyku Pucharu Panamerykańskiego pokonała 3:0 gospodarzy i po raz drugi w historii sięgnęła po to trofeum. W całym turnieju Canarinhos nie stracili nawet seta. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Argentyny.

Entuzjazm gospodarzy, którzy niespodziewanie znaleźli się w finale po pokonaniu Argentyny, oraz gorący doping licznie zgromadzonych kibiców nie wystarczyły, by Meksykanie mogli zatrzymać w finale Pucharu Panamerykańskiego rozpędzoną Brazylię. Gospodarze mieli swoje szanse do stanu 21:21 w pierwszej partii. W tym momencie na zagrywce pojawił się Lucarelli i dzięki jego dobrej dyspozycji goście odskoczyli i wygrali pierwszą odsłonę meczu.

Drugi set przebiegał całkowicie pod kontrolą Brazylijczyków. W trzecim gospodarze zaczęli od prowadzenia 4:0, ale rywale szybko odpowiedzieli, doprowadzając do remisu 5:5, a następnie sami wyszli na prowadzenie (12:8). W dalszej części seta przyjezdni powiększyli przewagę do ośmiu punktów, a mecz zakończył asem Mauricio Borges. Drugie miejsce w Pucharze Panamerykańskim dało Meksykowi awans do fazy play-off kwalifikacji do Ligi Światowej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Lucarelli. – Jestem ogromnie szczęśliwy. Zawsze jest dobrze wygrywać, zwłaszcza że zostaliśmy mistrzami, nie ponosząc żadnej porażki, co tym bardziej smakuje. Pokazaliśmy, że mamy bardzo dobrą drużynę z zawodnikami szukającymi swojego miejsca w reprezentacji i robiącymi wszystko, by zasłużyć na szansę gry – powiedział po finale młody przyjmujący.

Meksyk – Brazylia 0:3
(21:25, 20:25, 17:25)