Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mistrzyniami Polski

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mistrzyniami Polski

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek stanęły na najwyższym podium rozgrywanego w Niechorzu turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Brązowy medal przypadł w udziale Joannie Wiatr i Martynie Wardak.

Para Kołosińska/Brzostek to nasz eksportowy duet, który regularnie występuje w turniejach z cyklu World Tour, a na ostatnich ME odpadł dopiero w II rundzie. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek były zdecydowanymi faworytkami i w całym turnieju nie straciły nawet seta, z kwitkiem odprawiając kolejne pary i tym samym obroniły tytuł sprzed roku. W półfinale ich rywalkami były Martyna Wardak i Joanna Wiatr, które jedynie w drugim secie zdołały nawiązać z wyżej notowanymi rywalkami w miarę wyrównaną walkę, ale ostatecznie poległy w setach do 12 i 17. W finale para Kołosińska/Brzostek spotkała się z utalentowanym, młodym duetem Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran, który ma już na swoim koncie w tym sezonie medal ME do lat 20. Młodziutkie siatkarki również przegrały 0:2 i praktycznie nie były w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Mecz finałowy był dość jednostronnym widowiskiem, ale wicemistrzostwo Polski to i tak spory sukces tego duetu.

W meczu o brązowy medal Martyna Wardak i Joanna Wiatr spotkały się z Barbarą Sroką i Agatą Lewicką, które w półfinale w dwóch setach uległy Gruszczyńskiej i Baran. Wynik meczu wskazuje na to, iż Wardak i Wiatr wygrały bardzo pewnie, ale nie oznacza to, że rywalki wcale nie podjęły walki. Brązowe medalistki były jednak bardzo skoncentrowane, szybko zapomniały o półfinałowej porażce i ostatecznie okazały się zespołem lepszym.

Wyniki turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet:

Półfinały:

Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – Martyna Wardak/Joanna Wiatr 2:0 (21:12, 21:17)
Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska – Barbara Sroka/Agata Lewicka 2:0 (21:16, 21:19)

Mecz o III miejsce:

Martyna Wardak/Joanna Wiatr – Barbara Sroka/Agata Lewicka 2:0
(21:15, 21:17)

Finał:

Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska 2:0 (21:10, 21:12)

Już w niedzielę poznamy zwycięzców turnieju męskiego. Wśród faworytów jest para Fijałek/Prudel oraz Łosiak/Kantor.

Wyniki sobotnich spotkań:

III runda:

Maciej Kosiak/Maciej Rudol – Michał Kądzioła/Marcin Kantor 2:0
(21:12, 21:12)
Dominik Witczak/Rafał Mat
usiak – Marcin Brzeziński/Robert Szczerbaniuk 2:0 (21:12, 21:14)

(21:19, 21:18)
Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej Dzikowicz – Tomasz Sińczak / Rafał Szternel 0:2 (13:21, 18:21)

III runda repasaży:

Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek – Marcin Brzeziński/Robert Szczerbaniuk 2:0

(21:14, 19:21, 16:14)
Dawid Popek/Piotr Janiak – Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek 2:0 (21:18, 21:15)
Michał Bryl/Kacper Kujawiak – Michał Makowski/Sebastian Sobczak 2:0 (21:16, 21:8)