Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brak zmiennika dla Nicolása Uriarte

Brak zmiennika dla Nicolása Uriarte

fot. archiwum

Choć Nicolás Uriarte będzie mieć wystarczająco dużo czasu, by zgrać się z nowym zespołem, bowiem do Bełchatowa przyleci w poniedziałek, to początkowo ciążyć na nim będzie duża presja - jego nominalny zmiennik pojawi się w Polsce dopiero 15 października.

W poprzednich rozgrywkach w bełchatowskiej drużynie było trzech rozgrywających: Paweł Woicki, Dejan Vincić, którego zastąpił Dante Boninfante. Dziś w klubie nie ma już żadnego z nich. Nowym numerem jeden ma być Nicolás Uriarte. 23-letni Argentyńczyk to jeden z najzdolniejszych na świecie zawodników na tej pozycji. – Gra bardzo szybko w prawą i lewą stronę, a do tego jest bardzo inteligentnym człowiekiem – chwalił go trener Miguel Angel Falasca.

Nie brakuje fachowców, którzy twierdzą, że Uriarte przewyższa swojego rywala w reprezentacji Luciano de Cecco. Z pewnością nie jest tak błyskotliwy, jak zawodnik Piacenzy, ale w niedawnym mistrzostwach Ameryki Południowej wygrał rywalizację z de Cecco, zaś Argentyna w finale przegrała z Brazylią 2:3. Uriarte przylatuje do Polski w poniedziałek, a dzień później ma już ćwiczyć z nowymi kolegami. Będzie więc miał czas na zgranie się z Mariuszem Wlazłym, Stephanem Antigą czy środkowymi.

Zmiennikiem Uriarte ma być 20-letni Aleksa Brdjović. Młody Serb jest jednak aż w trzech reprezentacjach swojego kraju: juniorskiej, młodzieżowej i seniorów. W piątek w Turcji rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów, które potrwają do 1 września. Jeśli nawet nie zostanie w seniorskiej kadrze, to i tak nie przyjedzie do Bełchatowa, bowiem poleci do Brazylii na turniej do lat 23. Do drużyny dołączy po 15 października, czyli już po rozpoczęciu sezonu.W pierwszych meczach ligowych zatem brak będzie zmiennika dla Uriarte, bo w kadrze innego rozgrywającego nie ma. Poza jednym… Falaską. Nowy szkoleniowiec po poprzednim sezonie, spędzonym w Uralu Ufa, zakończył karierę. Wszystko wskazuje na to, że Falasca zostanie zgłoszony do rozgrywek ligowych i pucharowych jako zawodnik. – Tak się chyba stanie – potwierdził prezes PGE Skry.

Więcej na lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved