Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kibice chcą powrotu Chemika w nazwie klubu z Bydgoszczy

Kibice chcą powrotu Chemika w nazwie klubu z Bydgoszczy

fot. Cezary Makarewicz

We wtorek poznaliśmy nazwę, pod którą w sezonie 2013/2014 występować będzie bydgoski PlusLigowiec. Nie spodobało się to Klubowi Kibica BKS-u Chemika, który domaga się pojawienia w nazwie klubu członu "Chemik".

Zaraz po wtorkowej konferencji prasowej, na której władze klubu z Bydgoszczy zaprezentowały nowego sponsora tytularnego, kibice zrzeszeni w Klubie Kibica BKS-u Chemik wystosowali do włodarzy PlusLigowca list otwarty, w którym domagają się powrotu w nazwie zespołu członu „Chemik”. Oto list jaki otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną:

Klub Kibica BKS Chemik Bydgoszcz pragnie powitać nowego sponsora tytularnego, życząc przy tym samych sukcesów na tle sportowym, jak i marketingowym. Mamy nadzieję na owocną współpracę oraz stworzenie dobrych relacji i atmosfery wokół klubu.

Nie możemy jednocześnie przejść obojętnie wobec wydarzeń, jakie mają miejsce po przyjściu nowego sponsora. Ubolewamy nad faktem, iż po raz kolejny pomija się tradycję klubu i traktuje go przedmiotowo. Nie do przyjęcia jest przez Nas fakt pominięcia w nazwie drużyny członu Chemik.Przypominamy, że to właśnie Chemik tworzy historię męskiej siatkówki w Bydgoszczy i to właśnie na korzeniach Chemika opiera się dzisiejsza drużyna. Ponadto zawodnicy drużyny korzystają z zaplecza klubu z Glinek, a sam Chemik jest akcjonariuszem w spółce Łuczniczka Bydgoszcz SA. Ma zatem wciąż niemały wkład.

Uważamy, że nie można wraz z każdą kolejną zmianą sponsora zmieniać nazwy drużyny. Taka drużyna staje się bezimienna, nie posiada kompletnie żadnej tożsamości i historii. Przykłady z innych miast dobitnie pokazują, że taka sytuacja w konsekwencji nie daje nic silnego i trwałego. Inna sprawa – z czym mają się utożsamiać kibice tego miasta?!

Jako kibice będący od wielu lat z klubem, niezależnie od wyników sportowych – pragniemy, by obok Naszego głosu nie przejść obojętnie. Nie możemy pozwolić na to, by blisko 65-letnia tradycja Bydgoskiego Klubu Sportowego została tak po prostu pominięta. Klub jest dobrem Nas wszystkich i razem powinniśmy mieć wpływ na kształtowanie Jego historii.

Apelujemy o przywrócenie do nazwy drużyny przedrostka Chemik. Zależy nam na dobrych relacjach z nowym sponsorem oraz budowaniu dobrej atmosfery wokół klubu. Przypominamy, że działania poprzedniego sponsora o całkowitym wyeliminowaniu Chemika z nazwy drużyny oraz narzucanie skandowania kibicom nazwy sponsora nie przyniosły nic dobrego. Zróbmy zatem wszystko, by uniknąć wydarzeń z tamtego okresu i razem zbudujmy silną drużynę w oparciu o tradycję i nowoczesność.

Z poważaniem

Klub Kibica BKS Chemik Bydgoszcz

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved