Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sławomir Robert: Nie brakowało mocnych rywali

Sławomir Robert: Nie brakowało mocnych rywali

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak piszą historię siatkówki plażowej. Na początku czerwca w Mysłowicach zdobyli złoty medal mistrzostw świata do 23 lat. W niedzielę w Warnie stanęli na najwyższym stopniu podium kontynentalnego czempionatu do 22 lat.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej oraz Europejska Konfederacja Siatkówki tak ustawiły mistrzostwa młodzieżowe, że co roku w każdej kategorii wiekowej jest walka o medale. Jest to bardzo dobre z punktu widzenia szkoleniowego – powiedział jeden ze szkoleniowców polskiej ekipy w Warnie, Sławomir Robert. Razem z nim trzem polskim duetom w czasie czempionatu w czarnomorskim kurorcie towarzyszył trener Grzegorz Klimek.

Poza złotymi medalistami w ME do 22 lat grały jeszcze dwie polskie pary: Maciej Kosiak z Maciejem Rudolem oraz Paweł Pełka z Bartłomiejem Malcem. Z turnieju wycofali się zawodnicy z Mołdawii i zgodnie z regulaminem Polska miała prawo wystawić w ich miejsce trzeci duet – tłumaczy Sławomir Robert. Dodał on, że w rankingu tej kategorii, obejmującym wyniki z ostatnich trzech lat, Polska zajmuje pierwsze miejsce.

Przez fazę grupową reprezentanci Polski przeszli jak burza. Na dziewięć spotkań jedno zostało przegrane. Po mistrzostwach zagraniczni trenerzy i działacze podkreślali dobre wyniki polskich par młodzieżowych. Padło nawet określenie „polska maszyna siatkówki plażowej” – podkreślił Sławomir Robert.Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, po zwycięstwie w Mysłowicach, byli faworytami turnieju. Co podkreślali obserwatorzy, znakomicie wytrzymali presję i po prostu zrobili to, co do nich należało.

W turnieju nie brakowało mocnych rywali z Niemiec, Norwegii czy Rosji. Jak analizowaliśmy z trenerem Klimkiem, było co najmniej osiem par kandydujących do miejsc na podium – powiedział Sławomir Robert.

Warto dodać, że w drugiej rundzie turnieju doszło do „bratobójczej” gry pomiędzy Pełką/Malcem z jednej strony oraz Kosiakiem/Rudolem z drugiej. – Nie lubię takich spotkań. Nawet ze względów szkoleniowych lepiej, gdy gra się z parą z innego kraju. Zawsze z tego wynika konkretna korzyść. Teraz nie ma co roztrząsać, co by się stało, gdyby Polacy nie wpadli na siebie w tej fazie mistrzostw – mówi trener Robert.

Kantor z Łosiakiem zdobyli w Warnie złoty medal, Kosiak z Rudolem brązowy. Przed tygodniem w Wilnie na najwyższym stopniu podium stanęli w ME U-20 Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek. Pokonali oni w finale Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka.

Od 28 do 31 sierpnia w białoruskim Mołodecznie rozegrane zostaną mistrzostwa Europy do 18 lat. Dwie męskie pary z Polski mają pewny udział. Trzecia jest na liście oczekujących.

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved