Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Metro Warszawa zagra dla Politechniki

Metro Warszawa zagra dla Politechniki

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła współpracę z Klubem Sportowym Metro Warszawa. W sezonie 2013/2014 siatkarze z hali przy ulicy Hirszfelda bronić będą barw Politechniki w rozgrywkach Młodej Ligi. Jolanta Dolecka liczy na podium.

Przez ostatnie trzy lata dla młodej Politechniki grali zawodnicy UMKS-u MOS Wola Warszawa. Po sezonie 2012/2013 współpraca klubów została jednak zawieszona. – MOS Wola chce skupić się na rozgrywkach drugoligowych, postanowiliśmy więc poszukać innego rozwiązania – powiedziała prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jolanta Dolecka. – Jesteśmy bardzo wdzięczni zarówno zarządowi, sztabowi, jak i samym zawodnikom klubu z Woli, którzy przez trzy lata tak dzielnie walczyli na boiskach Młodej Ligi. Ich zaangażowanie i ambicja były imponujące – pochwaliła. – Chciałabym podkreślić, że jest to zawieszenie współpracy, a nie jej definitywne zakończenie. Nadal będziemy działać wspólnie, ale w ograniczonym wymiarze – wyjaśniła.

Poziom sportowy młodej AZS Politechniki Warszawskiej nie będzie niższy niż w poprzednich latach. Podjęcie współpracy z tak znakomitym klubem szkolącym młodzież jak Metro Warszawa jest tego gwarancją. Siatkarze z Hirszfelda pracują pod okiem najlepszych trenerów, a w sezonie 2012/2013 wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski aż w dwóch kategoriach wiekowych: kadetów i juniorów. – Dodatkowo do Metra jest nam całkiem po drodze – stwierdził z uśmiechem na ustach Marcin Bańcerowski, wiceprezes Politechniki. – Siatkarze Metra trenują przecież na Ursynowie. Na zajęciach spotykają się nie tylko w swoim „domowym” obiekcie przy Hirszfelda, ale i w Arenie Ursynów. Będziemy więc ze zdwojoną siłą reprezentować dzielnicę – dodał.

W sezonie 2010/2011 – pierwszym w historii rozgrywek Młodej Ligi – AZS Politechnika Warszawska zajął szóste miejsce. W sezonie 2011/2012 był siódmy, a rok później – piąty. – Mamy nadzieję, że młodzież z Metra powalczy o podium – zakończyła Jolanta Dolecka.*Autorką tekstu jest Paulina Preś

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved