Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krystian Pachliński dołączy do zespołu z Suwałk?

Krystian Pachliński dołączy do zespołu z Suwałk?

fot. archiwum

Od poniedziałku z zespołem Ślepska Suwałki trenuje 25-letni Krystian Pachliński, mogący grać na pozycjach przyjmującego lub libero. Zamknięta została natomiast sprawa z Patrykiem Skupem, który ostatecznie nie podpisał kontraktu i wyjechał za granicę.

Mam 25 lat, a raczej będę miał w piątek 23 sierpnia – przedstawia się Krystian Pachliński. Moim pierwszym klubem była Bzura Ozorków. Grałem też w Orle Międzyrzecz, Morzu Bałtyku Szczecin, Rajbudzie GTPS Gorzów Wielkopolski i AZS-ie UAM Poznań. Z Morzem Bałtyk, GTPS-em i AZS-em UAM rywalizowałem w meczach ze Ślepskiem. Wówczas nie przypuszczałem, że mogę trafić do tej drużyny. Nie ukrywam jednak, że Suwałki spodobały mi się już od pierwszej wizyty z ekipą ze Szczecina. Tej opinii nie zmieniła nawet wygrana Ślepska z Morzem Bałtyk w meczach o utrzymanie się w I lidze. Ślepsk się utrzymał, szczeciński klub spadł, a ja przeszedłem do Gorzowa Wielkopolskiego.

Pachliński w Orle grał zarówno jako libero, jak i przyjmujący, w Rajbudzie GTPS i w pierwszym sezonie, w II-ligowym wówczas, AZS-ie UAM Poznań jako libero, a w sezonie 2012/13 już w I lidze na pozycji przyjmującego.

Na razie siatkarz trenuje w Ślepsku, a o tym, czy w nim zostanie, rozstrzygną najbliższe dni. Klub wciąż szuka zawodnika, który zagrałby po przekątnej z atakującym.Z kolei zawodnicy, którzy podpisali już kontrakty z suwalskim zespołem, nie tylko trenują, ale również mieli okazję integrować się na polu golfowym. – Mieliśmy okazję do poznania się w innych niż sala treningowa okolicznościach, poznania siebie i naszych najbliższych – powiedział Wojciech Winnik, kapitan Ślepska. – Był czas na swobodne rozmowy, żarty, ale też na sportową rywalizację. Dla wielu z nas była też okazja do poznania ciekawej dyscypliny sportowej, jaką bez wątpienia jest golf. W sumie impreza ze wszech miar udana, bo dopisała nie tylko pogoda, ale i humory.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Ślepsk Suwałki rozegra serię spotkań towarzyskich. Rywalami podopiecznych trenera Piotra Poskrobko będą głównie drużyny z PlusLigi.

Terminarze i miejsca sparingów:

6 września – Centrum Augustów (II liga) – miejsce do ustalenia

13 września – AZS Politechnika Warszawska – mecz w Ełku

14-15 września – turniej w Ostrołęce

18 i 19 września – Effector Kielce – mecze w Suwałkach

20-21 lub 21-22 września – Camper Wyszków – miejsce do ustalenia

27-28 września – III Memoriał Józefa Gajewskiego z udziałem Ślepska Suwałki, Pekpolu Ostrołęka (I liga) oraz AZS-u Politechnika Warszawska i Lotosu Trefla Gdańsk (PlusLiga)

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved