Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. O: Włoszki w Final Six, Dominikanki miażdżą w trzech setach

WGP, gr. O: Włoszki w Final Six, Dominikanki miażdżą w trzech setach

Reprezentantki Włoch pokonały w pięciu setach zespół z Turcji. Włoszki mogły to spotkanie zakończyć w trzech odsłonach, jednak po dwóch wygranych partiach oddały inicjatywę rywalkom. Natomiast Dominikanki zmiotły z parkietu Algierię w trzech setach.

O wczorajszej wpadce, czyli porażce 2:3 z Dominikaną, Włoszki chciały jak najszybciej zapomnieć. To było widać na parkiecie w dwóch pierwszych partiach, w których szybko objęły prowadzenie i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Dzięki temu wygrały do 17 i 18. W trzeciej partii do gry wróciły Turczynki, które mocną zagrywką sprawiły wiele problemów siatkarkom z Półwyspu Apenińskiego. Włoszki musiały uznać wyższość rywalek, przegrały 17:25. W czwartej odsłonie reprezentantki Italii zagrały jeszcze słabiej niż w poprzedniej partii. Natomiast Turczynkom niemal wszystko wychodziło, a w ataku nie myliły się Neslihan Darnel i Bahar Toksoy, stąd ich zwycięstwo 25:15. Na tie-break oba zespoły wyszły bardzo zmotywowane, gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi utrzymały Włoszki, które wygrały 15:12, w całym spotkaniu 3:2 i dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie awans do turnieju finałowego World Grand Prix.

Włochy – Turcja 3:2
(25:17, 25:18, 17:25, 15:25, 15:12)

Włochy: Camera (2), Bosetti (16), Chirichella (7), Diouf (22), Folie (7), Fiorin (5), Gennari (libero) oraz Sorokaite (7) i Caracuta
Turcja: Tokatlioglu (13), Toksoy (14), Sonsirma (15), Aydemir (2), Cansu (8), Darnel (17), Karadayi (libero) oraz Onal, Uslupehlivan (2) i Karakoyun

Zwycięstwo Dominikany nad Włochami we wczorajszym spotkaniu podniosło morale siatkarek z Ameryki Środkowej. Ich mecz trwał zaledwie 59 minut. Od początku Dominikanki grały dobrze na zagrywce, z której przyjęciem nie radziły sobie Algierki. Gdy siatkarkom z Afryki ta sztuka się udała, to nie były w stanie przebić się przez blok rywalek. Spotkanie nie porwało kibiców, wyniki poszczególnych setów do 11, 9 i 8 świadczą o różnicy klas między zespołami. Algieria przegrała wszystkie dziewięć meczów, nie wygrywając nawet seta. Natomiast Dominikanki rozegrały najkrótsze spotkanie w tegorocznej edycji WGP i zakończyły turniej na dziesiątej pozycji.

Dominikana – Algieria 3:0
(25:11, 25:9, 25:8)

Dominikana: Vargas (12), Fersola (6), Marte (1), Pexa (7), De la Cruz (14), Martinez (1), Castillo (libero) oraz Rodriguez, Echenique i Binet (1)
Algieria: Magnana, Abderrahim (3), Boukhima (9), Mezemate (3), Aissou, Arbouche (3), Hammouche (libero) oraz Saoud, Mansouri (libero) i Ousalah