Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Szwajcarki z tytułem mistrzowskim, brąz dla Czeszek

ME U-22: Szwajcarki z tytułem mistrzowskim, brąz dla Czeszek

Przy zmiennym szczęściu polskie duety zakończyły przygodę z ME na etapie III rundy. Ostatniego dnia zmagań najlepiej zaprezentowały się Betschart/Vergé-Dépré ze Szwajcarii, sięgając po złoto. W małym finale triumfowały siatkarki z Czech.

Faworytkami meczu o brąz były Tresnakova i Galova. Duet z Czech przez cały turniej przeszedł jak burza, dopiero na etapie półfinałów trafiając na przeszkodę nie do przejścia. W drugim meczu półfinałowym Czeszki musiały uznać wyższość późniejszych mistrzyń.

W finale pocieszenia rywalkami pary Tresnakova/Galova były Samoday i Sulima z Ukrainy. Ukrainki na przestrzeni całego turnieju radziły sobie znakomicie, jednak w starciu z wyżej rozstawionymi Czeszkami nie miały większych szans. O ile początki partii mogły być jeszcze zapowiedzią wyrównanej walki, to w obu odsłonach powtarzał się ten sam scenariusz. Decydująca faza seta to bowiem popis gry obronnej i efektywne kontrataki Czeszek, pozwalające brązowym medalistkom mistrzostw Europy odskoczyć rywalkom na kilka oczek. Wypracowanej w ten sposób przewagi siatkarki z Czech nie pozwoliły już sobie odebrać. Do końcowego triumfu Tresnakova i Galova potrzebowały niespełna 40 minut, wygrywając obie partie w identycznym wymiarze, do 17, wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium.

mecz o 3. miejsce:

Tresnakova/Galova CZE [5] – Samoday/Sulima UKR [15] 2:0

(21:17, 21:17)

Mały finał miał być zapowiedzią ostatniego spotkania turnieju. Podobnie jak w przypadku meczu o brąz szwajcarsko-hiszpańska rywalizacja nie należała do szczególnie emocjonujących. Pewnie zmierzające do tytułu mistrzowskiego Betschart i Vergé/Dépré nie pozwoliły rozegrać się rywalkom, dość szybko odskakując Hiszpankom na kilka punktów. O ile w pierwszej partii wydawało się że Lobato i Soria będą w stanie nawiązać walkę i stanowić zagrożenia dla Szwajcarek, o tyle końcówka seta rozwiała złudzenia duetu z Hiszpanii.

Drugą partię rozpędzone Szwajcarki rozpoczęły z wysokiego „C”. Unikając niepotrzebnych błędów, kontrolowały przebieg całej partii. Dominacja Betschart i Vergé/Dépré była ewidentna, a w końcówce seta Hiszpanki sprawiały wrażenie ekipy, która już pogodziła się z losem. Ostatecznie występujące w roli faworytek Szwajcarki wygrały tę część meczu do 15, a całe spotkanie 2:0. Tym samym Betschart i Vergé/Dépré po czterodniowej rywalizacji mogły cieszyć się z tytułu mistrzowskiego.