Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22: Dwie polskie pary powalczą o medale

ME U-22: Dwie polskie pary powalczą o medale

W trzecim dniu plażowych ME z rywalizacją pożegnał się duet Malec/Pełka. Maciej Kosiak i Maciej Rudol wciąż kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Po wygranej z Austriakami są już w półfinale. Po triumfie nad Rosjanami o medale powalczą też Łosiak i Kantor.

W związku z tym, że Bartłomiej Malec i Paweł Pełka zajęli drugie miejsce w grupie, dziś zmagania musieli rozpocząć od rywalizacji w I rundzie. W niej ich przeciwnikami była białoruska para Anton Dedkov/Anton Sinhayeuski. Od początku spotkania biało-czerwoni narzucili Białorusinom swój styl gry, a błędy rywali sprawiły, że nasi zawodnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wydawało się, że wygrana do 11 jest zwiastunem szybkiego końca pojedynku. Tymczasem w drugim secie przebudzili się Białorusini, zaczęli grać odważniej i nie popełniali już tylu błędów, co od razu przełożyło się na ich triumf (21:18). W decydującej partii toczyła się w miarę wyrównana walka, ale ostatnie słowo należało do Polaków, którzy zwyciężając 15:12, zapewnili sobie awans do II rundy, w której są już pozostałe dwa polskie duety.

W drugiej rundzie Malec i Pełka trafili na inny polski duet – Maciej Kosiak/Maciej Rudol, który był zdecydowanym faworytem pojedynku. Jednak w jego trakcie jego przewaga nie była tak wielka, jak można się było spodziewać. Malec i Pełka ambitnie walczyli w obu setach. W drugim mieli nawet szansę, aby rozstrzygnąć go na swoją korzyść, ale ostatecznie górę wzięło większe doświadczenie i ogranie rywali, którzy po nieco ponad półgodzinnej walce triumfowali 2:0.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w II rundzie trafili na włoski duet Enrico Rossi/Edoardo Pizzileo. Reprezentanci Italii w turnieju zostali rozstawieni dopiero z numerem 23, a więc zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji na papierze byli biało-czerwoni. Potwierdziło się to również w rzeczywistości. Polscy siatkarze szczególnie w premierowej odsłonie dali przeciwnikom srogą lekcję siatkówki, bowiem pozwolili im ugrać w niej zaledwie 11 oczek. W drugiej partii Włosi spisali się nieco lepiej, ale i tak nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się dobrze dysponowanym Polakom. W efekcie tego po zaledwie 25 minutach Łosiak/Kantor mogli zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo i awans do III rundy.

W ćwierćfinale rywalami Kosiaka i Rudola byli Austriacy – Lorenz Petutschnig i Tobias Winter. Pojedynek ten od początku stał na dobrym poziomie i był bardzo wyrównany. Żadnej z par w premierowej odsłonie nie udało się odskoczyć od rywali na znaczną odległość punktową, a jej losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Po zaciętej walce na przewagi lepsi okazali się biało-czerwoni (25:23). Jednak wygrana Polaków nie podcięła skrzydeł przeciwnikom, którzy w drugim secie dwoili się i troili, aby doprowadzić do tie-breaka. Lecz i tym razem sztuka ta im się nie powiodła, bowiem więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowali nasi reprezentanci i to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Z kolei przeciwnikami Łosiaka i Kantora na tym etapie mistrzostw byli Rosjanie – Andrey Bolgov i Viacheslav Kirienko. Zdecydowanymi faworytami tego meczu byli biało-czerwoni, ale rywale zza naszej wschodniej granicy pokazali się z dobrej strony. W obu setach napsuli sporo krwi polskiemu duetowi. Jednak okazało się, że sama determinacja i ambicja nie wystarczy, aby wykazać wyższość nad naszymi reprezentantami. W końcówkach obu partii Łosiak i Kantor udowodnili, iż są jednymi z faworytów do złota. Wygrana do 17 i 18 spowodowała, że bez większego problemu znaleźli się w półfinale.