Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. O: Włoszki zgodnie z planem, męka Turczynek

WGP, gr. O: Włoszki zgodnie z planem, męka Turczynek

Reprezentantki Algierii nie wygrały jeszcze seta w tegorocznej edycji WGP. Ta sztuka nie udała im się także w spotkaniu z Włoszkami, które odniosły pewne zwycięstwo. Drugi mecz, Turcji z Dominikaną, przyniósł więcej emocji. Ostatecznie wygrały te pierwsze.

Włoszki do odniesienia szóstego zwycięstwa w tegorocznej World Grand Prix potrzebowały zaledwie 57 minut. Przed rozpoczęciem trzeciego turnieju grupowego zawodniczki z Italii plasowały się na 4. pozycji wśród drużyn, które walczą o awans do wielkiego finału. Dzięki wygranej nad Algierią udział w imprezie, która odbędzie się w dniach 28 sierpnia – 1 września, jest jeszcze bardziej realny.

Włoszki, podobnie jak inne drużyny, nie miały żadnych problemów z pokonaniem Algierek. W pierwszej i trzeciej odsłonie gra toczyła się tylko i wyłącznie pod dyktando podopiecznych Marco Mencarelliego. Jednak w drugiej partii zawodniczkom z Algierii udało się choć przez moment toczyć z rywalkami równą walkę. Wywalczyły w tym secie 19 punktów, psując nieco nerwy siatkarkom z Włoch.

Podczas WGP drużyny Włoch i Algierii spotkały się ze sobą po raz pierwszy, jednak miały okazję ze sobą rywalizować w fazie grupowej IO w 2008 i 2012 roku. Wtedy również zawodniczki z Italii odniosły pewne wygrane w trzech setach.

Włochy – Algieria 3:0
(25:13, 25:19, 25:10)

Włochy: Barcellini (13), Camera (2), Chirichella (3), Diouf (11), Folie (6), Fiorin (10), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite (7), Caracuta, Bertone (4) i Gennari (3)
Algieria: Magnana, Abderrahim (3), Boukhima (8), Mezemate (2), Aissou (7), Arbouche (11), Mansouri (libero) oraz Saoud

Trzeba przyznać, że drugie spotkanie w tej grupie było dużo bardziej wyrównane i emocjonujące. Oba zespoły zaprezentowały świetną grę i walkę o każdą piłkę. Wszystkie sety kończyły się po grze w ścisłej końcówce lub na przewagi.

Co ciekawe, w pierwszym secie bliżej zwycięstwa były Turczynki, jednak dzięki fantastycznym zagrywkom Giny Altagracia Mambru Casilla ostatecznie z wygranej cieszyły się Dominikanki. Również w drugiej odsłonie końcówka należała do zespołu Dominikany. Mimo wyrównanej walki prowadziły w setach już 2:0. Wtedy jednak przełamanie nastąpiło w ekipie tureckiej, która do solidnej obrony dołączyła rewelacyjne ataki i bloki. Dzięki temu podopieczne Massimo Barboliniego triumfowały 25:22 i utrzymały się w meczu. Wielkie emocje przyniosła czwarta partia, w której doszło do gry na przewagi i ponownie lepsze okazały się Turczynki. W tie-breaku też nie brakowało nerwów. Początkowo lepiej prezentowały się Dominikanki, jednak później straciły kilka ważnych punktów, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Ostatecznie zespół Turcji triumfował 15:13.

Turcja – Dominikana 3:2
(25:27, 22:25, 25:22, 26:24, 15:13)

Turcja: Tokatioglu (28), Toksoy (14), Sonsirma (13), Aydemir (3), Ozsoy (2), Cansu (10), Karadayi (libero) oraz Tnal, Avci, Uslupehlivan, Darnel (16) i Karakoyun
Dominikana: Vargas (10), Fersola (5), Echenique (2), Rivera (20), Mambru (7), De La Cruz (27), Castillo (libero) oraz Marte (1), Arias, Binet i Martinez (12)