Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. N: Spacerek Chinek

WGP, gr. N: Spacerek Chinek

Trzech setów potrzebowały Chinki, by pokonać drużynę argentyńską. Podopieczne Jenny Lang Ping w każdym z setów pozwalały rywalkom z Ameryki Południowej ugrać o jeden punkt mniej, wygrywając bardzo pewnie - do 18, 17 i 16.

Początek premierowej odsłony meczu zapowiadał wyrównaną walkę punkt za punkt – pierwsze oczko zdobyła Georgina Pinedo, kończąc atakiem najdłuższą akcję w całym meczu. Argentynkom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Straty szybko jednak zostały odrobione przez gospodynie. Do stanu 6:7 doprowadziła kiwką z drugiej piłki Ruoqi Hui. Po przerwie technicznej blokiem zatrzymana została Josefina Fernandez przez Hui i Congcong Liu. Chinki wyrównały stan seta, a następnie wypracowały wysoką przewagę. Przy stanie 20:13 z czasu skorzystał trener reprezentacji Argentyny, Guillermo Orduna. Przyniosło to chwilowe efekty – zaraz po przerwie punkt mocnym atakiem zdobyła Florencia Busquets. Po punktowej zagrywce Fernandez o czas poprosiła Jenny Lang Ping (21:16). Do końca seta Argentynki zdołały zdobyć jeszcze tylko dwa punkty – partię zakończyła asem serwisowym Hui (25:18).

Już od początku drugiej odsłony meczu Chinkom udało się wyjść na wysokie prowadzenie, między innymi dzięki dwóm asom serwisowym Hui (5:0). Chwilowa poprawa gry Argentynek zaowocowała wynikiem 8:4 na przerwie technicznej. Pierwsze zmiany w swojej drużynie trener Ping wprowadziła przy wysokim, siedmiopunktowym prowadzeniu swojej drużyny (19:12). Za Chunlei Zeng na parkiecie pojawiła się Yang Mi, a miejsce Jingsi Shen zajęła Dan Liu. Przy zdobywaniu punktów Chinki nie musiały się zbytnio wysilać – kolejne oczka zapisywane były na ich koncie po licznych błędach przeciwniczek. Set zakończył się aż ośmioma punktami przewagi na korzyść Azjatek.

Trzeci set, niemal bliźniaczo podobny do partii pierwszej, Chinki rozpoczęły od podarowania punktu Argentynkom poprzez błąd dotknięcia siatki. Tak jak w secie poprzednim – mimo początkowej gry punkt za punkt, na drugą przerwę techniczną Azjatki schodziły przy czteropunktowym prowadzeniu. Pierwszej piłki setowej nie wykorzystała Yanhan Liu, posyłając piłkę w siatkę. Mimo licznych błędów Chinki wyszły zwycięsko również z tej partii – atakiem nad blokiem zapunktowała Dan Liu (25:16).

Chiny – Argentyna 3:0
(25:18, 25:17, 25:16)

Chiny: Yin (10), Shen (1), Zeng (9), Xu (8), Hui (16), Liu (9), Shan (libero) oraz Mi (1), Liu Yanhan (1) i Liu Dan (4)
Argentyna: Fernandez (5), Aispurua (2), Pinedo (8), Boscacci (6), Busquets (8), Curatola (1), Gaido (libero) oraz Rizzo (libero) i Nizetich (1)