Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. K: Brazylijki walczą o Final Six, Holenderki bez kłopotów

WGP, gr. K: Brazylijki walczą o Final Six, Holenderki bez kłopotów

Brazylijki, chcąc wystąpić w turnieju finałowym World Grand Prix, nie muszą oglądać się na rywalki, tylko wygrywać swoje mecze. Dziś zagrały zgodnie z planem i w trzech setach pokonały reprezentantki Kuby. W drugim meczu Holenderki 3:0 pokonały Kazaszki.

Brazylijki dobrze weszły w spotkanie, szybko obejmując kilkupunktowe prowadzenie 8:3. Za to Kubanki miały problem z przyjęciem piłki i komunikacją na boisku, stąd duża ilość własnych błędów. Jednak podopieczne Juana Carlosa Rodrigueza poprawiły swoją grę, a Jennifer Alvarez i zaledwie 13-letnia Melissa Vargas nie myliły się w ataku i Kubanki wyszły na prowadzenie 14:13. Alvarez chwilę później zepsuła zagrywkę i nie skończyła dwóch ataków, dlatego na drugiej przerwie technicznej trzy oczka przewagi miały Brazylijki (16:13). Kolejne punkty zdobywały Canarinhos, Rodriguez brał czas, jednak niewiele tym pomógł. Brazylia wygrała 25:16. W drugiej partii siatkarki Canarinhos zagrały dobrze blokiem, przez który nie mogły przebić się Kubanki, a gdy piłka znalazła się po stronie Brazylijek, to wszystkie ataki kończyła Gabi. Kubanki nie grały dobrze w obronie i na siatce, dlatego nie mogły nawet myśleć o zbliżeniu się do Brazylijek, które wygrały do 11.

Dani Lins świetnie rozgrywała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły ataki. Kubanki podniosły się po porażce w poprzedniej partii, poprawiły swoją grę, co przełożyło się na walkę punkt za punkt z Brazylijkami. Jednak w końcówce Gabi i Fabiana nie myliły się w ataku i przypieczętowały zwycięstwo 25:20, i w całym spotkaniu 3:0. – Zagraliśmy znakomicie w bloku i na zagrywce, dziewczyny wypełniły wszystkie przedmeczowe założenia i to pozwoliło nam wygrać kolejny raz z Kubą 3:0 – przyznał chwilę po spotkaniu Ze Roberto, szkoleniowiec Brazylii.

Brazylia – Kuba 3:0
(25:16, 25:11, 25:20)

Brazylia: Fabiana (6), Dani Lins (1), Thaisa (8), Gabi (10), Monique Pavão (7), Fernanda Garay (10), Fabi (libero) oraz Priscila (1), Claudia, Michelle Pavão i Sheilla (5)
Kuba: Vargas (10), Palacio (9), Lescay (5), Giel (4), Vilches (1), Alvarez (2), Borrell (libero) oraz Rojas (4), Cruz (1), Matienzo (1) i Rodriguez

Siatkarki z Kazachstanu lepiej zaczęły spotkanie, bo od prowadzenia 3:0, dzięki mocnym i skutecznym atakom. Holenderki chwilę później weszły w mecz, jednak już od początku zagrały dobrze w obronie i wyprowadzały mocne kontrataki. Mimo to gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Jednak w dalszej części przytrafiły im się błędy, które wykorzystały siatkarki Oranje, a w ataku niemal nie myliły się Maret Grothues i Anne Buijs. Kibice mogli oglądać wyrównaną końcówkę, w której walka toczyła się punkt za punkt. Więcej zimnej krwi utrzymały Holenderki, które wygrały 25:23.

Reprezentantki Kazachstanu na początku drugiej partii popełniały błędy na zagrywce i w ataku, dlatego na prowadzenie wyszły Europejki (8:4). W holenderskim zespole znakomicie spisywały się Robin de Kruijf i Quinta Steenbergen i gospodynie nie miały zbyt wielu argumentów na boisku (16:7). W końcówce udało im się zdobyć kilka punktów, ale to było zbyt mało, żeby myśleć o zwycięstwie w tej partii, uległy 14:25.

W trzecim secie Alena Omielczenko dała sygnał do gry, jednak jej koleżanki z zespołu nie dostosowały się poziomem do niej i Holenderki dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ze skrzydeł nie myliły się Manon Flier i Maret Grothues i wygrały 25:16, a całe spotkanie 3:0.

Kazachstan – Holandia 0:3
(23:25, 14:25, 16:25)

Kazachstan: Issajewa (5), Jarlagassowa (10), Nassedkina (8), Omielczenko (4), Iszimcewa (2), Szenberger (7), Storożenko (libero) oraz Łukomskaja, Razorenkowa, Gordjejewa (4) i Afanasjewa
Holandia: Stoltenborg (8), De Kruijf (6), Gtoheus (5), Steenbergen (11), Pietersen (1), Buijs (6), Knip (libero) oraz Belien, Flier (8) i Renkema