Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22: Trwa dobra passa Polaków

ME U-22: Trwa dobra passa Polaków

Wciąż świetnie na plażowych mistrzostwach Europy do lat 22 radzą sobie polskie pary. Dziś drugą wygraną na swoim koncie zapisały wszystkie duety: Bartłomiej Malec/Paweł Pełka, Maciej Kosiak/Maciej Rudol oraz Bartosz Łosiak/Piotr Kantor.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od kolejnego sukcesu duetu Bartłomiej Malec/Paweł Pełka. Biało-czerwoni po stosunkowo wyrównanym spotkaniu wykazali wyższość nad serbską parą – Rasko Jovanović/Sasa Surla. Szczególnie wyrównana była premierowa odsłona, w której Serbowie mieli szansę na dobry wynik, lecz w końcówce lepiej zaprezentowali się nasi reprezentanci, którzy w tej części spotkania zwyciężyli 21:19. W drugiej partii poszło im jeszcze lepiej, bowiem pozwolili ugrać przeciwnikom o dwa oczka mniej, a dzięki temu po 36 minutach walki mogli cieszyć się z triumfu.

Równie dobrze w Warnie spisują się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy na początek dzisiejszego dnia odnieśli zwycięstwo nad niemiecką parą – Max Betzien/Dominik Stork. Kluczowa dla losów pojedynku była pierwsza partia. Oba duety miały szansę rozstrzygnąć ją na swoją korzyść, ale w decydujących momentach dało o sobie znać doświadczenie biało-czerwonych, dzięki któremu ta część meczu padła ich łupem 25:23. Taka sytuacja spowodowała, że w kolejnym secie Niemcy spuścili z tonu, a nasi siatkarze akcja po akcji zbliżali się do końcowego sukcesu. Ostatecznie w drugiej odsłonie rozgromili rywali do 11 i po nieco ponad półgodzinnej rywalizacji zanotowali drugą wygraną na mistrzostwach.

Bez porażki pozostają także Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polska para nie miała większych problemów z pokonaniem rozstawionego z numerem cztery rosyjskiego duetu – Ruslan Bykanov/Vasili Andrianov. Oba sety miały podobny przebieg, a nasi wschodni sąsiedzi tylko w niektórych fragmentach byli w stanie toczyć wyrównaną walkę z biało-czerwonymi. W obu odsłonach decydujące słowo należało do naszych reprezentantów, którzy po niespełna trzech kwadransach walki zwyciężyli do 16 i 17.

Na koniec zmagań grupowych duet Malec/Pełka nie sprostał chorwackiej parze – Mate Glaurdić/Niksa Dellorco. Już w premierowej odsłonie rywale przejęli inicjatywę na boisku i niemal od jej początku dyktowali warunki gry, a pojedyncze udane akcje biało-czerwonych nie były w stanie zmienić obrazu gry. Dopiero w drugim secie trwała bardziej zacięta rywalizacja, ale i tak prym wiedli w nim Chorwaci, którzy ostatecznie stosunkowo pewnie zwyciężyli 2:0, a dzięki temu do kolejnego etapu awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Z kolei Malec/Pełka uplasowali się tuż za ostatnimi przeciwnikami i także będą walczyć dalej.

Bez porażki fazę grupową zakończyli Łosiak i Kantor, którzy w trzecim spotkaniu uporali się z łotewską parą – Haralds Regza/Armands Abulins. W obu odsłonach zdecydowanie lepiej prezentowali się nasi reprezentanci, którzy nie pozwolili przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Widać było, że Łotysze nie mieli ani pomysłu, ani umiejętności, aby skutecznie przeciwstawić się Polakom. W efekcie po zaledwie 24 minutach walki triumfowali biało-czerwoni, którzy zmagania w grupie B zakończyli na pozycji lidera.

Podobnym rezultatem mogą poszczycić się Kosiak i Rudol, którzy na koniec rywalizacji w grupie wykazali wyższość nad białoruskim duetem Uladzislau Haradukhin/Ryhor Yushchuk. Pojedynek ten można określić mianem spotkania bez historii, bowiem grający na luzie biało-czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z ograniem przeciwników. W obu odsłonach szybko uzyskiwali bezpieczną przewagę nad Białorusinami, a później kontrolowali boiskową sytuację. Triumf odpowiednio do 13 i 14 sprawił, że nasi siatkarze do kolejnej fazy mistrzostw awansowali bez porażki.