Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Oleksy/Gruszczyńska miażdżą, awans Baran/Strąg

ME U-22: Oleksy/Gruszczyńska miażdżą, awans Baran/Strąg

W drugim dniu ME U-22, które rozgrywane są w bułgarskiej Warnie, trzecie zwycięstwo odniósł polski duet - Oleksy/Gruszczyńska. Polki w nieco ponad pół godziny rozbiły rywalki i z kompletem zwycięstw wygrały grupę. Porażkę zanotowała druga polska para.

Agata Oleksy i Jagoda Gruszczyńska, które w bułgarskim turnieju rozstawione są z numerem 3, we wczorajszym dniu łatwo uporały się z przeciwniczkami. Dzisiaj postawiły kropkę nad „i”. Zwycięstwo z norweską parą przyszło im jeszcze łatwiej.

Polki bez wątpienia były faworytkami spotkania i rozpoczęły je od mocnego uderzenia. Oleksy/Gruszczyńska szybko objęły kilkupunktową przewagę i w miarę upływu seta jeszcze ją powiększały. W rezultacie biało-czerwone zwyciężyły premierową odsłonę 21:9, deklasując wręcz rywalki. Druga partia również od początku do końca była pod kontrolą naszych zawodniczek, które tym razem oddały przeciwniczkom 12 oczek. Wygrana sprawiła, że Polki z kompletem zwycięstw awansowały do 1/8 finału i ze spokojem mogą oczekiwać na rywalki.

Oleksy/Gruszczyńska POL [3] – Maaseide/Kjølberg NOR [14] 2:0
(21:9, 21:12)

Pierwszą porażkę w grupie zanotował drugi z polskich żeńskich duetów występujących na piaskach bułgarskiej Warny – Karolina Baran/Dorota Strąg. Polska para bardzo dobrze rozpoczęła trzeci pojedynek w grupie G. Dorota Strąg i Karolina Baran uzyskały kilka punktów nadwyżki i kontrolowały przebieg tej partii, wygrywając wysoko – 21:13. Najwięcej emocji przyniósł drugi set. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Greczynki i to one po morderczej walce wygrały 29:27. W tie-breaku na boisku istniały tylko rywalki biało-czerwonych, które dzięki zwycięstwu 15:2 wygrały cały mecz 2:1 i odniosły także triumf w grupie G. Polskie zawodniczki awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca i dalsze zmagania rozpoczną od 1. rundy (1/16 finału).

Spanou/Vlachaki GRE [23] – Baran/Strąg POL [26] 2:1
(13:21, 29:27, 15:2)