Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: W tym sezonie będzie mi lżej

Jakub Popiwczak: W tym sezonie będzie mi lżej

fot. Ewa Burak

W najbliższy poniedziałek zespół Jastrzębskiego Węgla wraca po przerwie do treningów. Wraz z zespołem przygotowania rozpocznie Jakub Popiwiczak. - Jestem nastawiony bojowo. Chcę jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu - przyznał młody libero.

Chyba wszystkim z nas zależy na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Ja postaram się dalej pracować i odnajdywać się w tym wszystkim jak dotychczas, tak by móc z jeszcze lepszej strony pokazać się naszej publiczności oraz ludziom, którzy inwestują w jastrzębską siatkówkę – powiedział Jakub Popiwczak.

W sportowym życiu młodego gracza w ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W trakcie minionego sezonu został on włączony jako zawodnik Akademii Talentów do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Zagrał w lidze oraz europejskich pucharach. – Ja osobiście ten rok określiłbym mianem „niespodzianki”. Otrzymałem wiele szans, których się nie spodziewałem. Zadebiutowałem w PlusLidze, co było spełnieniem moich marzeń. Cieszę się, że nie zawiodłem. Cieszę się również z tego, że obdarzono mnie zaufaniem i przypadła mi rola drugiego libero w drużynie. Postaram się udowodnić, że na nią zasłużyłem – podkreślił młody siatkarz.

Jak sam przyznał, dzielenie szatni z gwiazdami siatkówki nie będzie już tak niesamowitym przeżyciem, jak wówczas, kiedy wchodził do niej po raz pierwszy. – Troszkę się do tego przyzwyczaiłem. Chłopcy pomogli mi się zaaklimatyzować. Dlatego myślę, że będzie mi lżej, a to przeżycie będzie mniejsze – potwierdził Popiwczak. Libero Jastrzębskiego Węgla po raz kolejny podkreśla, że decyzja o przyjściu do jastrzębskiej Akademii Talentów była strzałem w dziesiątkę. – Nie ma opcji, by mogło być inaczej. Gdybym miał zrobić krok wstecz i podjąć decyzję raz jeszcze, w życiu bym jej nie zmienił – powiedział z pełnym przekonaniem siatkarski talent. Dodał, że przez ten rok zyskał bardzo wiele. – Przez samo przebywanie wśród zawodników, którzy prezentują najwyższy światowy poziom, można zyskać wiele więcej, aniżeli trenując z rówieśnikami. Można podglądać ich w treningu, czerpać wzorce, uczyć się pewnych nawyków, profesjonalizmu – wyliczył Popiwczak.Na koniec nadmienił, że w tym roku spędził wakacje aktywniej aniżeli w latach poprzednich. – Wakacje spędzałem ze znajomymi, z rodziną oraz z dziewczyną. Starałem się wychodzić do ludzi, a nie siedzieć w domu. Byłem na Mazurach podczas mistrzostw świata w siatkówce plażowej, potem nad morzem, a ostatnio dwa tygodnie z rodzicami w Chorwacji. Miło spędziłem te wakacje. Mogę powiedzieć, że w tym roku się nie nudziłem – z uśmiechem powiedział młody libero.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved