Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22: Trzy polskie pary rozpoczęły zmagania grupowe

ME U-22: Trzy polskie pary rozpoczęły zmagania grupowe

Udanie plażowe ME do lat 22 zainaugurowały polskie pary. Duet Bartłomiej Malec/Paweł Pełka w dwóch zaciętych setach ograł gospodarzy. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zwyciężyli z Norwegami. Najtrudniejszą przeprawę mieli Maciej Kosiak i Maciej Rudol.

Na inaugurację zmagań Bartłomiej Malec i Paweł Pełka mierzyli się z rozstawionymi z numerem 1 reprezentantami gospodarzy – Tomą Stanovem i Silvestrem Ivanovem. Oba sety były bardzo zacięte, a żadnej z par nie udało się uzyskać w nich znaczącej przewagi nad rywalami, w efekcie czego obie odsłony rozstrzygały się dopiero w końcówkach. W nich więcej zimnej krwi zachowywali biało-czerwoni, a dzięki temu po prawie trzech kwadransach walki mogli zapisać na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. Sukces ten jest tym większy, że polski duet został dopiero niedawno stworzony, a więc naszym zawodnikom mogą przydarzać się jeszcze pewne nieporozumienia. Pozostałe dwa mecze grupowe polski duet rozegra jutro.

Równie dobrze zmagania na bułgarskim piasku rozpoczęli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy bez większych problemów wykazali wyższość nad norweskimi przeciwnikami – Larsem Twinde i Henrikiem Mollem. Zdecydowanie bardziej zacięta była premierowa partia, w której Skandynawowie próbowali nawiązać walkę z naszymi siatkarzami i w pewnych momentach im się to udawało. Jednak większe doświadczenie po stronie biało-czerwonych sprawiło, że tę część meczu wygrali do 17. W drugim secie poszło im jeszcze lepiej, bowiem oddali rywalom o trzy oczka mniej niż w poprzedniej odsłonie i odnieśli zasłużony triumf.

Najwięcej problemów z odniesieniem zwycięstwa w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy mieli Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polacy zmierzyli się ze słowackim duetem – Olivier Cizmazia/Marek Ludha. Słowacy już w pierwszej odsłonie napsuli sporo krwi naszym reprezentantom. Grali odważnie i to przyniosło skutek, bowiem ta część meczu padła ich łupem 22:20. Jednak im dalej w pojedynek, tym spisywali się gorzej. Z kolei z akcji na akcję rozkręcali się biało-czerwoni, którzy najpierw doprowadzili do tie-breaka, a następnie nie pozostawili w nim złudzeń przeciwnikom, komu należy się końcowa wygrana. Ostatecznie po trwającym prawie 50 minut spotkaniu polski duet triumfował 2:1.