Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Łódzki Projekt Plażówka gościł na Warsaw Beach Open 2013

Łódzki Projekt Plażówka gościł na Warsaw Beach Open 2013

fot. archiwum

W sobotę łódzcy sympatycy siatkówki musieli dokonać niełatwego wyboru, czy pojawić się na trzecim turnieju eliminacyjnym mikstów, czy może wybrać się do stolicy na pierwsze w historii Projektu Plażówka zawody poza granicami województwa łódzkiego.

I tak na warszawskich boiskach Let’s Go Beach, odbył się męski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Był to pierwszy turniej z cyklu Warsaw Beach Open 2013, który debiutuje w kalendarzu siatkarskich imprez. Zawody te pilotażowo zostały włączone do cyklu Projekt Plażówka 2013, którego koordynatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, a honorowym patronem poseł RP Małgorzata Niemczyk.

Mimo deszczowej aury, rozgrywki cieszyły się wysoką frekwencją oraz silną obsadą. W rozgrywkach wzięło udział 25 par z całej Polski m.in. Łodzi, Warszawy, Radomia, Kielc, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta, Płocka oraz Lublina. Organizatorem turnieju było Centrum Siatkówki Plażowej www.siatkowkaplazowa.com.pl

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie silne pary z Radomia, Damian Słomka/Dominik Kiernoz oraz Michał Koryciński/Karol Fryszkowski. Od początku seta walka była bardzo wyrównana. Pierwszy set to popisowe zagrania Dominika Kiernoza oraz skuteczne bloki Damiana Słomki, które pozwoliły na wygraną 15:13. Michał Koryciński i Karol Fryszkowski nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do tie-breaka, wygrywając drugiego seta 15:12. Decydująca odsłona rozpoczęła się lepiej dla Słomki/Kiernoza, którzy byli nie do zatrzymania w ataku. Kapitalna gra w polu Dominika Kiernoza doprowadziła jego duet do triumfu 15:9 i w całym spotkaniu 2:1.Słomka/Kiernoz – Koryciński/Fryszkowski 2:1
(15:13, 12:15, 15:9)

W meczu finałowym zmagały się dwa zespoły z Warszawy, Jakub Linka/Filip Brandt oraz Konrad Mańkowski/Robert Kozłowski. Również dopiero tie-break wyłonił zwycięzców. Udane akcje w polu Konrada Mańkowskiego oraz skuteczna walka na siatce Roberta Kozłowskiego dały wygraną w pierwszym secie 18:16. Druga odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra drugiej pary. Mniejsza liczba błędów własnych, lepsza gra w polu Kuby Linki oraz punktowe ataki Filipa Brandta doprowadziły do zwycięstwa w secie 15:11 i wyrównania spotkania na 1:1. W decydującej trzeciej odsłonie Linka/Brandt zdołali odskoczyć Mańkowskiemu/Kozłowskiemu na kilka punktów i konsekwentnie utrzymywali tę przewagę do końca, wygrywając 15:11 i całe spotkanie 2:1

Linka/Brandt – Kozłowski/Mańkowski 2:1
(16:18, 15:11, 15:11)

W tym samym czasie na boiskach przy ul. Małachowskiego w Łodzi odbywał się III turniej eliminacyjny Grand Prix MOSiR par mieszanych. Również w nim zawodniczkom i zawodnikom towarzyszyła mocno niesprzyjająca aura, jednak nie przeszkodziło to w rozgrywaniu emocjonujących pojedynków. Po raz pierwszy w tej edycji Projektu Plażówka mogliśmy obserwować w akcji prezesa Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej Wojciecha Ulatowskiego, który występując w parze z Anną Jezierską, dzielnie udowadniał wielu młodszym zawodnikom, iż w siatkówce plażowej często spryt i doświadczenie mogą odgrywać równie ważną rolę co warunki fizyczne.

Mecz o brązowe medale, w którym spotkały się pary Barbara Sroka/Adam Terka oraz Katarzyna Klepaczka/Mateusz Palusiński, okazał się bardziej szczęśliwy dla tych pierwszych. Duet Sroka/Terka, który do nieznacznie przegranego meczu półfinałowego prezentował bardzo skuteczną siatkówkę, powetował sobie porażkę, zwyciężając finał pocieszenia 21:17. Decydujący o triumfie w całym turnieju pojedynek pomiędzy niepokonanymi tego dnia Iwoną Łągiewczyk i Dariuszem Migdalem a Martyną Witkowską i Michałem Nowakiem trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej piłki spotkania, a o końcowym sukcesie decydowały szczegóły. Ostatecznie, minimalnie lepszym zespołem tego dnia okazał się duet Łągiewczyk/Migdal, wygrywając finał 25:23, a tym samym kończąc turniej ze złotymi medalami na szyjach.

Dzięki drugiemu miejscu, Martyna Witkowska awansowała na pozycję liderki rankingu Projekt Plażówka 2013, wyprzedzając Anetę Dzwonnik oraz Kamilę Klajman. Wśród mężczyzn prowadzi niezmiennie Mateusz Skoneczny przed Maciejem Biernatem, natomiast na trzecie miejsce awansował Adam Terka.

półfinały:
Sroka/Terka – Witkowska/Nowak 18:21
Łągiewczyk/Migdal – Klepaczka/ Palusiński 21:16

o III miejsce:
Sroka/Terka – Klepaczka/ Palusiński 21:17
finał:
Łągiewczyk/Migdal – Witkowska/Nowak 25:23

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved