Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Luiza Szymańczak i Maciej Łabędź mistrzami sędziów na plaży

Luiza Szymańczak i Maciej Łabędź mistrzami sędziów na plaży

Czasem słońce, czasem deszcz, a do tego siatkówka plażowa i kilkudziesięciu sędziów w jednym miejscu! Za nami pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Sędziów w Siatkówce Plażowej. Po historyczny tytuł sięgnęli reprezentanci Mazowsza.

Mowa o Luizie Szymańczak i Macieju Łabędziu, którzy tydzień wcześniej wygrali wojewódzki turniej sędziów. Weekend 10-11 sierpnia na boiskach stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego minął pod znakiem siatkówki plażowej. W zaciętej walce o podium nie przeszkadzały ani opady deszczu, ani mocne słońce. W turnieju wzięły udział 24 pary – 5 par z województwa mazowieckiego, po 4 z dolnośląskiego i pomorskiego, po 3 z lubelskiego i śląskiego, po dwie z podkarpackiego i łódzkiego oraz jedna para z wielkopolskiego.

Sobota upłynęła na rywalizacji grupowej. W każdej z 4 grup znalazło się po 6 par, które rozgrywały spotkania systemem każdy z każdym (dwa sety do 15 punktów). Niedziela to już faza pucharowa. Do strefy medalowej zakwalifikowały się po dwie pary z Mazowsza i Dolnego Śląska, czyli gospodarze tegorocznych turniejów sędziowskich (w czerwcu halowe mistrzostwa Polski odbyły się w Nowej Rudzie).

W pierwszym półfinale para Ameliucha/Pawluk wygrała 2:0 z drugą parą na Mazowszu Kliś/Jastrzębski. W drugim półfinale mistrzowie Mazowsza Szymańczak/Łabędź okazali się lepsi od dolnośląskiej pary Olszewska/Murdzek, wygrywając w dwóch setach. Niedzielny finał dla Luizy Szymańczak i Macieja Łabędzia był drugim w ciągu dwóch tygodni i drugim zwycięskim. Gospodarze okazali się mało gościnni, pokonując Katharinę Amieluchę i Konrada Pawluka 2:0. Na najniższym stopniu podium stanęli Karolina Olszewska i Marcin Murdzek, wygrywając w trzech setach z Joanną Kliś i Łukaszem Jastrzębskim.

Turniej sędziów to nie tylko rywalizacja, ale i okazja do integracji środowiska. W piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w paintballu, a w sobotę w grillu, który mimo nie najlepszej pogody okazał się wyjątkowo udany. Partnerami turnieju byli Hotel Meksyk, Boar Paintball oraz OSiR Góra Kalwaria. Patronat medialny nad rozgrywkami objęli: Strefa Siatkówki – www.siatka.org, www.thisisvolleyball.com, www.beachvolleyball.pl, www.sportmm.com.