Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sobczak i Makowski najlepsi w Nowym Dworze Mazowieckim

Sobczak i Makowski najlepsi w Nowym Dworze Mazowieckim

Duet reprezentujący AKS Uniwersytet Łódzki okazał się najlepszy podczas Best Western Airport Modlin Cup 2013. W finałowym meczu dwugwiazdkowego turnieju Sebastian Sobczak i Michał Makowski pokonali duet Rafał Matusiak/Dominik Witczak.

W nowodworskim turnieju niedziela była dniem końcowych rozstrzygnięć. Siatkarzom w rywalizacji towarzyszyła słoneczna, plażowa pogoda. Najpierw wejście do półfinału z prawej strony drabinki wywalczyli Popek/Janiak oraz Matusiak/Witczak. Półfinałowe pojedynki obfitowały w emocje oraz widowiskowe zagrania. Późniejsi tryumfatorzy zawodów wygrali swój mecz w dwóch setach, a w polu pokonanych zostawili parę Dawid Popek/Piotr Janiak.

Drugi pojedynek o wejście do finału lepiej zaczął się dla Jarosława Lecha i Damiana Wojtasika. Mistrzowie Polski wygrali premierową odsłonę z parą Matusiak/Witczak 23:21. W drugiej partii górą byli już popularni „Gremlin” i „Pinio”, którzy wygrywając do 19, doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia również padła łupem Matusiaka i Witczaka i to właśnie ta para awansowała do finału.

Mecz o trzecie miejsce nowodworskiego turnieju nie obfitował w emocje. Wojtasik i Lech w dwóch szybkich setach ograli Popka i Janiaka, którzy w całym meczu zdobyli tylko 26 punktów. – No cóż, nie było to zbyt porywające spotkanie – przyznał po meczu z uśmiechem na twarzy Damian Wojtasik, który już za dwa tygodnie w Niechorzu stanie przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu.

Finałowy mecz był dla Rafała Matusiaka i Dominika Witczaka okazją do rewanżu za porażkę w trzeciej rundzie turnieju. Wspomnianym siatkarzom ta sztuka się nie udała i ponownie przegrali w dwóch setach z Makowskim i Sobczakiem. Zaciętej walki na boisku jednak nie zabrakło, a siatkarze z Łodzi wygrali minimalnie, bo w każdym z setów Matusiak i Witczak zdobywali 19 punktów.