Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Małgorzata Kozuch: Ważne jest, aby dogrywać te sety do końca

Małgorzata Kozuch: Ważne jest, aby dogrywać te sety do końca

Niemki w czterech setach pokonały w ostatnim meczu w Płocku ekipę z Kazachstanu. Po dwóch gładko wygranych partiach przez nasze zachodnie sąsiadki mało kto spodziewał się, że w kolejnych Kazaszki postawią tak zacięty opór.

Myślę, że jest to drużyna, która gra trochę innym systemem niż inne. W zeszłym tygodniu grałyśmy bez specjalnego przygotowania taktycznego do meczu z nimi (Niemki wygrały wtedy 3:2 – przyp. red.), bo nie miałyśmy żadnego wideo. Wczoraj i dzisiaj mogłyśmy obejrzeć jak one grają, udało nam przygotować się i zagrać trochę lepiej – powiedziała o Kazaszkach liderka niemieckiej drużyny, Małgorzata Kozuch.

Siatkarka podkreśliła, że znajomość zespołu przeciwnego znacznie ułatwiła grę Niemkom. – Bardzo ważna była komunikacja w bloku, żeby wiedzieć, kto gdzie atakuje. Dziewczyny są bardzo wysokie i widać było, że w trzecim i czwartym secie nie poddawały się. Dlatego ważne było, żeby skończyć ten mecz i wygrać za trzy punkty – zauważyła Kozuch.

Niemki w każdym ze spotkań rozgrywanych w Płocku prowadziły 2:0. Nie potrafiły jednak doprowadzić do spokojnej końcówki trzeciego seta, a jedynie w meczu z Polkami zakończyły go zwycięsko. – Może jesteśmy też trochę zmęczone. Nasza drużyna przygotowuje się na mistrzostwa Europy i mamy ciężką pracę na siłowni. Na pewno wynik jest ważny, jak również to, by dogrywać te sety do końca. Będziemy się na tym skupiać w następnych meczach, żeby już w ME wykorzystać sytuację i wygrać w trzech setach – zapewniła.

Niemki po zdobyciu srebrnego medalu na poprzednich mistrzostwach Europy i mając w perspektywie turniej u siebie, czeka spore wyzwanie, aby zaspokoić apetyty kibiców i co najmniej powtórzyć wynik z 2011 roku. – Niestety, tak już jest, ale kibice też nam mogą pomóc, zobaczymy. Mamy bardzo trudną grupę i musimy się koncentrować z jednego meczu na drugi – zakończyła atakująca reprezentacji Niemiec.