Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Grand Slam Berlin: Talita i Lima najlepsze, Amerykanki z brązem

WT Grand Slam Berlin: Talita i Lima najlepsze, Amerykanki z brązem

Talita i Lima wygrały w trzech setach finałowy pojedynek WT Grand Slam w Berlinie z Niemkami - Holtwick/Semmler. W meczu o trzecie miejsce Czeszki Kolocova/Slukova przegrały z Amerykankami Fopma/Sweat.

Spotkanie o brązowy medal rozpoczęło się po myśli duetu Fopma/Sweat. Amerykanki zwyciężyły seta 21:18 i były bliżej brązowego medalu. Czeskie siatkarki nie złożyły jednak broni i wygrały drugą partię 21:17. O wszystkim miał zadecydować trzeci set.

Tie-breaka znakomicie rozegrały Amerykanki. Po widowiskowej obronie, Brook Sweet zdołała jeszcze szczęśliwie przebić piłkę, która spadła niedaleko linii końcowej. Znakomite zagranie sprawiło, że amerykański duet prowadził 7:4. Trzy kolejne punkty również padły ich łupem i to zawodniczki z USA były o krok od zwycięstwa. Czeszki nie zamierzały jednak się poddawać i doprowadziły do wyniku 11:9. Gra falowała po obu stronach i rywalki zawodniczek zza naszej południowej granicy miały już piłkę meczową (14:9). Czeskie siatkarki walczyły do końca – przy stanie 14:12 o czas poprosiły Amerykanki. Tuż po nim zagrywkę w aut posłały jednak przeciwniczki i to para Fopma/Sweat sięgnęła po brązowy medal WT w Berlinie.

Fopma/Sweat USA [16] – Kolocova/Slukova CZE [17] 2:1
(21:18, 17:21, 15:12)

Finałowe starcie zaczęło się znakomicie dla Niemek. Trudne zagrywki Katrin Holtwick (w tym dwa asy) i czujność na siatce Ilki Semmler sprawiły, że tablica wskazywała wynik 5:0 i natychmiast o czas poprosił duet z Brazylii. Po czasie zablokowana została Lima i było 6:0. Brazylijki zdawały się być nieco oszołomione takim obrotem sytuacji. Chwilę potem wyrównały stan seta (9:9), lecz trzy kolejne punkty padły łupem gospodyń i zespoły udały się na przerwę techniczną przy stanie 12:9. Niemiecki duet kontrolował sytuację na boisku, powiększył przewagę i wygrał 21:16 po udanym ataku Holtwick.

Druga partia bez wątpienia była bardziej zacięta. Brazylijki grały czujniej, mając w pamięci sytuację z premierowej odsłony. Przy stanie 12:12 Niemki zdobyły trzy kolejne punkty i uzyskały ważną przewagę. Wydawało się, że Holtwick i Semmler zwycięstwo w berlińskim turnieju mają w kieszeni, bowiem przy stanie 20:17 miały piłkę meczową w górze. Nic bardziej mylnego. Talita i Lima wyrównały i w emocjonującej końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (23:21).

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia Niemek – 2:0, ale później to Brazylijki doszły do głosu i wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Ostateczne Lima i Talita pokonały w finale gospodynie Holtwick/Semmler i mogły cieszyć się ze złotego medalu WT Grand Slam w Berlinie.

Holtwick/Semmler GER [1] – Lima/Talita BRA [2] 1:2
(21:16, 21:23, 12:15)