Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Triumf Szwajcarów

CEV Satellite: Triumf Szwajcarów

Mirco Gerson i Alexei Prawdzic wygrali turniej z cyklu CEV Satellite, który w weekend rozgrywany był w Vaduz. Szwajcarzy w finale w trzech setach pokonali austriacki duet Petutschnig/Winter. W finale pocieszenia Niemcy pokonali Duńczyków.

Co prawda Armin Dollinger i Jonas Schröder po swojej myśli rozpoczęli rywalizację ze Szwajcarami, lecz były to przysłowiowe miłe złego początki. I choć objęli oni prowadzenie 1:0, to wraz z upływem czasu coraz gorzej radzili sobie na boisku. Mirco Gerson i Alexei Prawdzic zaś przeciwnie – z akcji na akcję rozkręcali się coraz bardziej i wydawać się mogło, że wysoko pokonując rywali w drugiej partii, wybili im siatkówkę z głowy, ci w tie-breaku powrócili jednak do gry. Decydująca odsłona rywalizacji była o wiele bardziej emocjonująca od dwóch poprzednich, bowiem oba teamy toczyły ze sobą zaciętą walkę. W końcówce jednakże nieco lepiej spisywali się Szwajcarzy, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim półfinale zmierzyli się Lorenz Petutschnig i Tobias Winter oraz Andrus i Soeren Hoyer. Wyżej notowani Austriacy od początku byli stroną dominującą. Duńczycy nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali i już po chwili przegrywali 0:1. W drugiej partii ich gra wyglądała jeszcze gorzej, zaś austriaccy gracze nie mieli litości i po nieco ponad trzydziestu minutach gry mogli cieszyć się z awansu do finału.

Dollinger A./Schröder GER [13] – Gerson/Prawdzic SUI [1] 1:2
(21:17, 14:21, 12:15)

Petutschnig/Winter AUT [3] – Hoyer A./Hoyers S. DEN [9] 2:0
(21:18, 21:15)

Szwajcarzy, którzy w tym sezonie mają za sobą kilka turniejów World Tour Grand Slam, byli faworytami pojedynku finałowego, ale to ich rywale lepiej weszli w mecz i uzyskali kilka punktów przewagi. W rezultacie Petutschnig i Winter zwyciężyli premierową odsłonę 21:15 i objęli prowadzenie w meczu. Podrażnieni takim obrotem sytuacji szwajcarscy siatkarze wzięli rewanż w drugiej partii i o tym, kto wygra turniej w Liechtensteinie, miał zadecydować tie-break. W nim ponownie lepsi okazali się wyżej rozstawieni zawodnicy ze Szwajcarii, którzy wygrali 15:12 i tym samym triumfowali w całym turnieju.

Również trzech setów potrzeba było do wyłonienia zespołu, który stanie na trzecim miejscu podium. W pierwszej odsłonie górą byli niemieccy siatkarze – Dollinger/Schröder. Drugą partię, do 19, rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Danii – Hoyer A./Hoyer S. Ostatnie słowo w trzeciej partii należało do Niemców i to oni po 46 minutach mogli cieszyć się z trzeciej lokaty w turnieju.

Przypomnijmy, że wcześniej z turniejem pożegnała się polska para – Kosiak/Rudol, zajmując 9. miejsce.

Gerson/Prawdzic SUI [1] – Petutschnig/Winter AUT [3] 2:1
(15:21, 21:17, 15:12)

Dollinger A./Schröder GER [13] – Hoyer A./Hoyer S. DEN [9] 2:1
(21:12, 19:21, 15:13)