Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. F: Algierki rozbite przez Serbię, a Holenderki przez USA

WGP, gr. F: Algierki rozbite przez Serbię, a Holenderki przez USA

Bez wygranego seta, na końcu tabeli tegorocznego WGP pozostają siatkarki z Algierii, które w dzisiejszym pojedynku zupełnie oddały pole i przegrały z reprezentacją Serbii 3:0. Podobnie było w meczu USA - Holandia, w którym Amerykanki przodowały cały czas.

W spotkaniu z Algierkami szkoleniowiec reprezentacji Serbii dał odpocząć swoim podstawowym zawodniczkom, i tak na boisku w ogóle nie pojawiły się Molnar, Mihajlović i Ognjenović. Krsmanović z kolei pojawiła się w trzecim secie od początku i na krótką zmianę w drugiej partii. Mimo to ekipa z Serbii od początku zdominowała pole gry, a wynik na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie 8:0 wróżył ekipie trenera Terzica łatwą przeprawę. Algieria nie miała żadnych argumentów, by przeciwstawić się swoim rywalkom. Choć Arbouche i Mezemate w każdym secie próbowały wskórać coś atakiem, ich umiejętności były zbyt małe, by w jakikolwiek sposób zagrozić Europejkom.

W każdej partii reprezentantki Algierii nie były w stanie przekroczyć granicy dwunastu punktów, a wszystko dlatego, że same Serbki starały się nie oddawać oczek po błędach własnych. Te z kolei mnożyły się po stronie algierskiej. Bjelica w dodatku urządziła sobie niemałe strzelanie z pola zagrywki, zdobywając tym elementem co prawda tylko cztery punkty, jednak wiele piłek po jej zagraniach trafiało z powrotem na serbską stronę, co było wodą na młyn dla atakujących tego zespołu. Źle rozegrane akcje Algierek trafiały też bardzo często na blok rywalek, które tym elementem zdobyły 14 punktów w całym spotkaniu.

Algieria – Serbia 0:3
(11:25, 12:25, 11:25)

Algieria: Magnana (3), Abderrahim (2), Boukhima (3), Mezemate (6), Aissou (2), Arbouche (7), Mansouri (libero) oraz Ait, Achour, Saoud i Ousalah
Serbia: Zivković (4), Malesević (3), Nikolić (13), Bjelica (17), Ninković (7), Rasić (4), Majstrović (libero) oraz Malagurski (6) i Krsmanović

Postawa Holenderek na początku spotkania wcale nie wskazywała, że zakończy się ono w trzech szybkich setach na korzyść ich przeciwniczek. Powoli, bo powoli, ale Europejki objęły trzypunktowe prowadzenie 10:7. W następnych akcjach spadek koncentracji i problemy z przyjęciem zagrywek Hill sprawiły, że to zawodniczki z USA prowadziły 11:10. Przez długi czas trwała wyrównana walka, a wynik oscylował wokół remisu (17:17, 19:19). Gdy Amerykanki przekroczyły dwudziesty punkt, świetna postawa ekipy z USA w polu zagrywki mocno utrudniła grę Holandii, co dało ekipie ze Stanów Zjednoczonych wygraną 25:20.

W drugim secie wyrównana walka trwała przez kilka pierwszych akcji (2:2), jednak już na pierwszym czasie technicznym Amerykanki miały trzy oczka więcej. Od tego momentu zespół trenera Kiraliego zaczął pracować nad prowadzeniem. Skutecznie w ataku i bloku działała Gibbemeyer, wspomagały ją Hildebrand i Murphy (16:12, 20:14). Holenderki zostały zupełnie zdominowane przez rywalki i set zakończył się szybką wygraną USA do 16.

Kolejna świetna passa Hill w zagrywce otworzyła partię trzecią, a Amerykanki odskoczyły na 6:0. Szkoleniowiec USA postanowił wtedy dać odpocząć swoim najlepszym zawodniczkom, a do gry wprowadził m.in. Thompson i Lichtman. Od początku zagrała też Harmotto. Mimo to przewaga zespołu zza oceanu co rusz rosła (11:3, 15:6). Do końca seta i meczu zespół z Europy nie nawiązał walki i oddał pole rywalkom, które wygrały do 12 i cały mecz 3:0.

USA – Holandia 3:0
(25:20, 25:16, 25:12)

USA: Glass (3), Gibbemeyer (14), Hildebrand (13), Murphy (12), Hill (9), Adams (5), Banwarth (libero) oraz Thompson, Lichtman (1), Hatmotto (5), Hood (2) i Faucette (3)
Holandia: Stoltenborg (1), De Kruijf (5), Grothues (3), Steenbergen (2), Buijs (13), Flier (6), Knip (libero) Belien (1), Plak (1) i Dijkrema