Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Giovanni Guidetti: Japonia grała wspaniałą siatkówkę

Giovanni Guidetti: Japonia grała wspaniałą siatkówkę

- Japonia jak zawsze grała wspaniałą siatkówkę, niesamowicie w obronie. Myślę, że jeszcze bardziej agresywna gra w ataku mogłaby pomóc nam wygrać ten mecz - powiedział po porażce z Japonią Giovanni Guidetti, trener reprezentacji Niemiec.

Wydawało się, że w starciu z Niemkami Japonki będą zdecydowanymi faworytkami, jednak nasze zachodnie sąsiadki wyszły na ten mecz niezwykle zmotywowane i były bliskie sprawienia niespodzianki. Siatkarki obu drużyn „wyciągały” nieprawdopodobne piłki, dając z siebie wszystko. – Uważam, że to było wspaniałe widowisko dla kibiców, wyrównane i pełne walki. Japonia grała świetnie w obronie. Prowadziłyśmy 2:0 w setach. Japonkom długo nie udawało się znaleźć recepty na ominięcie niemieckich blokujących, a libero Niemek, Lenka Dürr, wyczyniała w obronie prawdziwe cuda. – Oczywiście wiedziałyśmy o tym, że nasze przeciwniczki są dobrze zorganizowaną drużyną i dlatego powinnyśmy starać się wygrać ten mecz w trzech setach – mówiła po meczu kapitan Niemek, Małgorzata Kożuch. Podopieczne Giovanniego Guidettiego będą gospodyniami zbliżających się mistrzostw Europy i to one są dla nich imprezą priorytetową. – Teraz najważniejsze dla nas jest zbieranie doświadczenia w każdym z meczów, aby być dobrze przygotowanym do mistrzostw Europy. Walczymy o każdą piłkę do samego końca i możemy być z tego dumne – zakończyła siatkarka polskiego pochodzenia, która była w tym meczu liderką swojego zespołu.

Trener Giovanni Guidetti komplementował rywalki. – Japonia jak zawsze grała wspaniałą siatkówkę, niesamowicie w obronie. Myślę, że jeszcze bardziej agresywna gra w ataku mogłaby pomóc nam wygrać ten mecz w trzech lub czterech setach. Jednakże mieliśmy trochę problemów z tym elementem. Zdaniem szkoleniowca słabość w ofensywie przesądziła o wyniku meczu. – Jestem zadowolony, że moje zawodniczki walczyły o każdą akcję, ale oczywiste jest, że musimy poprawić szczególnie atak, jeżeli chcemy dobrze wypaść w mistrzostwach Europy – zaznaczył Guidetti.

Kapitan japońskiego zespołu, Saori Kimura, przyznała, że ich postawa w pierwszych dwóch setach nie pozwoliła Azjatkom na podjęcie walki z Niemkami. – Początek z naszej strony nie był zbyt dobry, ale próbowałyśmy grać zespołowo w każdym z setów. To przyniosło nam wygraną – zauważyła Kimura.

Trener Japonek potraktował to spotkanie jako dobrą lekcję na przyszłość, która dodatkowo przytrafiła się jego drużynie w korzystnym, jego zdaniem, momencie turnieju. – Jesteśmy zadowoleni, że zmierzyliśmy się właśnie z Niemkami. Na początku spotkania grały one bardzo dobrze, a my nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu. Musimy wyciągnąć z tego wnioski na przyszłe spotkania – ocenił Masayoshi Manabe.