Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. F: Pewne zwycięstwo Serbek, USA rozbiło Algerię

WGP, gr. F: Pewne zwycięstwo Serbek, USA rozbiło Algerię

Na otwarcie drugiego weekendu World Grand Prix reprezentacja Serbii w trzech setach pokonała zespół Holandii. W drugim meczu grupy Amerykanki bez większych problemów poradziły sobie z siatkarkami Algierii.

W pierwszym turnieju grupowym serbski zespół odniósł trzy zwycięstwa, tracąc zaledwie jednego seta. Teraz podopieczne Zorana Terzica kontynuują dobrą passę. Na początek kolejnego turnieju pokonały Holandię 3:0.

Pierwszego seta świetnie rozpoczęły Oranje, od prowadzenie 4:0. Później jednak Natasza Krsmanović i jej koleżanki ruszyły do walki. Szybko odrobiły straty i podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:7, a następnie zwiększyły przewagę do stanu 12:9. Serbki utrzymały kontrolę nad grą do końca partii, dzięki czemu wygrały 25:18, a ostatni punkt zdobyła blokiem Milena Rasić.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip (6:6). Później jednak powtórzyła się historia z pierwszej partii. Serbki rozpędzały się z akcji na akcję, dominowały nad rywalkami i triumfowały wysoko, 25:16. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w trzecim secie. Holenderki zanotowały dobry początek, jednak znów szybko opadały z sił, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Wśród Serbek świetnie spisywała się Jovana Brakocević.

Serbia – Holandia 3:0
(25:18, 25:16, 25:21)

Serbia: Brakocević (17 pkt.), Krsmanović (8), Molnar (3), Mihajlović (17), Ognjenović (7), Rasić (14), Cebić (libero)
Holandia: Stoltenborg (2 pkt.), De Kruij (5), Crothues (6), Steenbergen (7), Pietersen (3), Buijs (10), Knip (libero) oraz Slöetjes (4), Dijkema i Renkema

Można powiedzieć, że mecz pomiędzy USA a Algierią nie miał zbyt wielkiej historii. Amerykanki od pierwszych piłek kontrolowały przebieg gry. Algierki oczywiście dawały z siebie wszystko co mogły, jednak doświadczone rywalki były nie do pokonania. Już w pierwszym secie ekipa USA szybko osiągnęła bardzo dużą przewagę (16:5) i nic dziwnego, że zwyciężyła do 12. W drugiej partii trener Amerykanek wprowadził na boisko zmienniczki i one również bez problemów poradziły sobie z przeciwniczkami. Koniec końców Karch Kiraly podczas tego meczu dał szansę wszystkim swoim podopiecznym. Mimo roszad jego podopieczne triumfowały w drugim secie do 15, zaś w trzecim do 11.

Algieria – USA 0:3
(12:25, 15:25, 11:25)

Algieria: Magnana (2 pkt.), Abderrahim (1), Boukhima (5), Mezemate (5), Aissou (2), Arbouche (3), Mansouri (libero) oraz Saoud (1) i Ousalah
USA: Glass (2 pkt.), Gibbemeyer (5), Hildebrand (5), Murphy (2), Hill (1), Adams (11), Banwarth (libero) oraz Thompson (2), Lichtman (9), Paolini (1), Hood (7) i Faucette (7)