Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mistrzostwa Ameryki Płd.: Pierwsze zwycięstwo Kolumbii

Mistrzostwa Ameryki Płd.: Pierwsze zwycięstwo Kolumbii

Nie zabrakło emocji w trzecim dniu zmagań mistrzostw Ameryki Południowej, bowiem po ponad dwóch godzinach walki Kolumbijczycy pokonali reprezentację Chile. W drugim meczu natomiast Argentyńczycy szybko uporali się z rywalami z Paragwaju.

Mecz Kolumbii z Chile był pełen emocji, ale i nierównej gry obu zespołów. Raz jedni, raz drudzy zyskiwali przewagę, ale ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z północy kontynentu. W pierwszej partii wyraźnie dominowali Chilijczycy, którzy szybko osiągnęli przewagę. Podopieczni Daniela Nejamkina do końca seta nie oddali prowadzenia i wygrali 25:18.

W kolejnej odsłonie reprezentanci Kolumbii wzmocnili zagrywkę, co zaowocowało błędami w przyjęciu rywali. Rewelacyjna postawa Alexandra Moreno wraz ze wsparciem kolegów dała Kolumbijczykom wysokie zwycięstwo w drugiej partii (25:17).

Trzeci set był bardzo wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi. Na drugiej przerwie technicznej Chilijczycy mieli jedno „oczko” straty do rywali, jednak w końcówce to oni trzymali nerwy na wodzy i zwyciężyli 25:23.

Czwarta partia była lustrzanym odbiciem trzeciej. Tym razem w ostatnich piłkach chłodniejszą głowę zachowali Kolumbijczycy, którzy doprowadzili do tie-breaka, wygrywając 25:22. Decydujący set potwierdził wyrównany poziom drużyn. Podopiecznym Marcelo Gigante udało się uzyskać prowadzenie, jednak rywale znów doprowadzili do wyrównanej końcówki. Kolumbijczycy wykorzystali trzecią piłkę setową i to oni cieszyli się ze zwycięstwa po ponad dwóch godzinach walki.

Kolumbia – Chile 3:2
(18:25, 25:17, 23:25, 25:22, 18:16)

Kolumbia: Rivas (6), Churi (11), Machacon (10), Moreno (27), Mosquera (11), Ambuila (1), Garcia (libero) oraz Polchlopek
Chile: Guerra (5), Parraguirre T. (5), Grimalt (5), Bonacic (22), Parraguirre (25), Gevert (16), Reyes (libero) oraz Araya i Parraguirre M.

W spotkaniu Argentyny z Paragwajem było zdecydowanie mniej emocji. Podopieczni Javiera Webera szybko, łatwo i przyjemnie pokonali rywali i zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Argentyńczycy rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C”, prowadząc 4:0. Dobre rozegrania Luciano De Cecco gubiły blok rywali i pozwoliły na powiększenie przewagi. Po skutecznych atakach Kukarsteva, Ramondy i Crera albicelestes prowadzili już dziesięcioma punktami (18:8). Dobre zagranie Martina Ramosa doprowadziło do setballa, a błąd zespołu z Paragwaju zakończył partię przy stanie 25:13.

W drugiej odsłonie biało-niebiescy nie zwolnili tempa. Na pierwszej przerwie technicznej mieli już sześć „oczek” przewagi, którą stopniowo powiększali. Skuteczna gra Palaciosa i Ramondy szybko doprowadziła do zakończenia drugiego seta, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 25:10.

W trzeciej partii Paragwajczycy poprawili swoją grę i toczyli z rywalami wyrównany bój. Podopieczni Carlosa Heyna prowadzili nawet na pierwszej przerwie technicznej 8:7, jednak po punktowej zagrywce Ezequiela Palaciosa Argentyńczycy przejęli kontrolę nad setem. Albicelestes osiągnęli dziewięć punktów przewagi (22:13), a po dobrych serwisach De Cecco mieli pierwszą piłkę meczową. Szansę na skończenie spotkania wykorzystali już w drugiej akcji, wygrywając ostatecznie 25:15.

Argentyna – Paragwaj 3:0
(25:13, 25:10, 25:15)

Argentyna: Kukartsev (14), Ramonda (6), Ramos (9), Crer (10), De Cecco (2), Bengolea (1), Santucci (libero) oraz Palacios (10)
Paragwaj: Jorgge, Gaona (13), Bogado (1), Gamarra E. (2), Ortiz (4), Gamarra G. (1), Saucedo (libero) oraz Robles, Vazquez (1), Rojas (2) i Battilana (3)