Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mistrzostwa Ameryki Płd.: Brazylia nadal niepokonana

Mistrzostwa Ameryki Płd.: Brazylia nadal niepokonana

W brazylijskim Cabo Frio trwają mistrzostwa Ameryki Południowej. Gospodarze nie zwalniają tempa i tym razem odprawili z kwitkiem reprezentację Kolumbii. W drugim spotkaniu Chilijczycy w czterech setach pokonali drużynę z Paragwaju.

Czterech partii potrzebowali reprezentanci Chile, aby cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w turnieju. Paragwajczycy jedynie w pierwszej odsłonie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom i tym samym zanotowali już drugą porażkę.

W pierwszej odsłonie Chilijczycy nie zaprezentowali dobrego poziomu gry. Podopieczni Daniela Nejamkina byli niedokładni w przyjęciu, w wyniku czego popełniali błędy w ataku. Z kolei w drużynie z Paragwaju niemal nieomylny był Jose Gaona, który poprowadził zespół do zwycięstwa 25:22.

Zmiana rozgrywającego pozwoliła reprezentantom Chile złapać swój rytm gry, co zaowocowało przejęciem kontroli nad przebiegiem drugiej odsłony. Dobra postawa w zagrywce Sebastiána Geverta i Dusana Bonacica ułatwiła ustawienie bloku i zatrzymanie Jose Gaony, dzięki czemu Chilijczycy wygrali seta (25:16) i doprowadzili do remisu.

W kolejnej partii w dalszym ciągu widoczna była przewaga zespołu z Chile, który był bardzo skuteczny na siatce, zarówno w ataku, jak i bloku. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Daniela Nejamkina prowadzili już 16:10, by ostatecznie zwyciężyć 25:20.

Czwarty set potwierdził dobrą dyspozycję Chilijczyków, którzy szybko zdobyli prowadzenie (16:10) i nie oddali go już do końca partii. Ostatecznie siatkarze z Chile wygrali czwartą odsłonę 25:21 i cały mecz 3:1, robiąc pierwszy krok w kierunku upragnionego medalu.

Chile – Paragwaj 3:1
(22:25, 25:16, 25:20, 25:21)

Chile: Guerra (7), Parraguirre T. (8), Parraguirre M. (1), Bonacic (11), Banda, Gevert (19), Reyes (libero) oraz Araya, Grimalt (7), Bader i Parragirre V. (8)
Paragwaj: Jorgge (4), Gaona (18), Bogado (1), Gamarra E. (2), Ortiz (12), Gamarra G. (3), Saucedo (libero) oraz Vazquez (6), Rojas i Batillana (2)

W drugim meczu reprezentanci Kolumbii zmierzyli się z aktualnymi mistrzami świata, Brazylijczykami. Mimo ambitnej postawy, podopieczni Marcelo Gigante nie byli w stanie w żadnym secie przekroczyć granicy 20 punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli canarinhos (2:1), jednak rywale z Kolumbii szybko doprowadzili do remisu (5:5). Po znakomitych serwisach Lucasa Brazylijczycy zyskali pięć punktów przewagi (10:5), więc trener Marcelo Gigante poprosił o przerwę. Nie dała ona jednak efektu, bowiem podopieczni Bernardo Rezende kontynuowali budowanie przewagi, która na drugiej przerwie technicznej sięgnęła już dziewięciu „oczek”. Tej straty Kolumbijczycy nie byli w stanie odrobić, w wyniku czego ulegli w pierwszej partii 15:25.

Na początku kolejnej odsłony dobrze zaprezentowali się siatkarze z Kolumbii, prowadząc 3:1, a później 6:3. Podopieczni trenera Gigante wygrywali także na pierwszej przerwie technicznej (8:5), jednak po dobrych zagraniach Lucarellego mistrzowie świata doprowadzili do remisu (11:11). Od tej pory canarinhos kontrolowali przebieg seta i po udanej kontrze prowadzili 18:15. Do końca partii grała już tylko jedna drużyna i kanarkowi zwyciężyli 25:18.

Trzecią odsłonę dobrymi zagrywkami rozpoczął Bruno (3:0). Brazylijczycy wyraźnie chcieli zakończyć spotkanie w trzech setach, bowiem po mocnych atakach Sidão prowadzili już 13:8. Po drugiej przerwie technicznej (16:10) Bernardo Rezende wprowadził w pole serwisowe Lipe, co sprawiło, że canarinhos jeszcze powiększyli swoją przewagę (23:11). Mistrzowie świata do zwycięstwa potrzebowali jeszcze jedynie trzech akcji (25:12), czym potwierdzili swoją wysoką dyspozycję.

Brazylia – Kolumbia 3:0
(25:15, 25:18, 25:12)

Brazylia: Bruno (4), Vissotto (5), Lucas (9), Sidão (8), Dante (4), Lucarelli (9), Mário Jr. (libero) oraz William, Wallace (3), Lipe (2) i Mauricio Borges
Kolumbia: Rivas (6), Churi (3), Machacon (9), Moreno (6), Mosquera (7), Ambuila (3), Garcia (libero) oraz Venegas i Piza (1)

źródło: cbv.com.br, fevochi.cl, inf. własna