Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Berlin: Całkiem udany początek Polaków

Grand Slam Berlin: Całkiem udany początek Polaków

Trzy polskie pary męskie rozpoczęły swój udział w turnieju Grand Slam w Berlinie. Trzeba przyznać, że start biało-czerwonych w Berlinie wygląda obiecująco. Po pierwszym dniu porażkę na koncie ma tylko para Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz.

Już na początek para Kądzioła/Szałankiewicz trafiła na wymagających rywali. Wszystkie trzy sety to wyrównana gra obu ekip. Najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia, w której wynik ważył się do samego końca. Ostatecznie jednak 21:18 triumfowali Kanadyjczycy. Duet Saxton/Schalk mocno walczył, aby zakończyć spotkanie na swoją korzyść w dwóch setach. Jednak w drugiej odsłonie minimalnie lepsi okazali się Polacy i o wyniku meczu zadecydował tie-break. W nim biało-czerwoni opanowali nerwy i zaprezentowali dobrą grę. Uzyskali kilka punktów przewagi, dzięki czemu tym razem wygrali w miarę spokojnie 15:11.

Kądzioła/Szałankiewicz POL [15] – Saxton/Schalk CAN [18] 2:1
(18:21, 21:17, 15:11)

W drugim grupowym meczu duet Kądzioła/Szałankiewicz poniósł niespodziewaną porażkę z niżej notowanymi Włochami – Tomatis/Ranghieri. W pierwszej partii gra obu ekip była wyrównana i zacięta do samego końca. Niewiele brakło, aby to Polacy wyszli z niej zwycięsko. Tym razem jednak w nerwowym momencie lepiej zaprezentowali się gracze z Italii i to oni triumfowali 21:19. W drugiej partii biało-czerwoni zagrali słabiej, co szybko wykorzystali rywale. Włosi kontrolowali przebieg seta i zwyciężyli pewnie, do 13.

Kądzioła/Szałankiewicz POL [15] – Tomatis/Ranghieri ITA [31] 0:2
(19:21, 13:21)

Jeszcze więcej emocji przyniósł pierwszy mecz grupowy teamu Kantor/Łosiak. Niemcy – Finn Dittelbach i Eric Koreng – zaprezentowali równie dobrą grę co polski duet. W dwóch pierwszych setach zacięta gra toczyła się od pierwszej do ostatniej piłki. Niewiele brakowało, aby wyniki rozstrzygały się po walce na przewagi. W końcówce pierwszej partii górą byli Polacy, natomiast w drugiej odsłonie Niemcy wzięli rewanż. Decydujący był zatem tie-brak. W tej ważnej partii biało-czerwoni pokazali minimalnie lepszą grę niż rywale, dzięki czemu udało im się zdobyć niewielkie prowadzenie, a w konsekwencji wygrać 15:10.

Kantor/Łosiak POL [20] – Dittelbach/Koreng GER [29] 2:1
(21:19, 19:21, 15:10)

Duet Kantor/Łosiak nie ma w fazie grupowej łatwych rywali. W pojedynku przeciwko Brazylijczykom – Vitor Felipe/Evandro – potrzebowali trzech setów, aby zakończyć mecz na swoją korzyść. Pierwszego seta dość wyraźnie wygrali Vitor Felipe i Evandro, jednak w kolejnej partii Polacy odwdzięczyli się tym samym. Najwięcej emocji przyniósł tie-break, w którym doszło do walki na przewagi. Okazało się jednak, że nieco niżej notowani biało-czerwoni byli w stanie wspiąć się na wyżyny i opanować nerwy. Triumfowali 18:16 i dzięki temu zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Vitor Felipe/Evandro BRA [13] – Kantor/Łosiak POL [20] 1:2
(21:15, 16:21, 16:18)

Najłatwiej zwycięstwo w pierwszym grupowym meczu przyszło parze Fijałek/Prudel. Niżej notowani Szwajcarzy sprawili polskiemu duetowi niewielki problem jedynie w pierwszej odsłonie. Dość długo toczyli równorzędną walkę i w końcówce zrobiło się nieco nerwowo. Mimo to brązowi medaliści tegorocznych ME nie dali za wygraną i trimfowali 21:17. W drugim secie biało-czerwonym poszło już gładko. Spokojnie kontrolowali przebieg gry, a mając kilkupunktową przewagę, bez problemu wygrali do 15.

Fijałek/Prudel POL [11] – Gabathuler/Weingart SUI [22] 2:0
(21:17, 21:15)

Również w drugim grupowym pojedynku Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w dwóch setach. Austriacy Daniel Müllner i Jörg Wutzl próbowali dorównać Polakom poziomem gry, jednak tego dnia nie było to możliwe. Biało-czerwoni zagrali pewnie, kontrolując przebieg obu partii od początku do końca. W żadnym z setów nie pozwolili sobie zagrozić w wygranej.

Fijałek/Prudel POL [11] – Müllner/Wutzl AUT [27] 2:0
(21:16, 21:14)