Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowacy na mistrzostwa Europy bez Jozefa Piovarčiego?

Słowacy na mistrzostwa Europy bez Jozefa Piovarčiego?

fot. archiwum

Trener reprezentacji Słowacji dokonał korekty w składzie, który walczyć będzie w mistrzostwach Europy. Wśród powołanych znaleźli się występujący w Polsce Michał Masny i Peter Kašper oraz nowy zawodnik Politechniki Warszawskiej, Juraj Zaťko.

Reprezentacja Słowacji będzie grupowym rywalem Polaków podczas zbliżających się mistrzostw Europy. W kadrze naszych południowych sąsiadów zabraknie Jozefa Piovarčiego.Trzy godziny przed rozpoczęciem zgrupowania zadzwonił i przeprosił, informując, że z powodów rodzinnych nie może przyjechać. Okazało się, że jednak to tłumaczenie nie było prawdziwe. Nie zamierzam zdradzać szczegółów, ale zawodnik stracił nasze zaufanie i dlatego nie znalazł się w kadrze – przyznał trener Štefan Chrtiansky. Zawodnik ma szansę dołączyć do kadry przygotowującej się do mistrzostw Europy, jednak sam występ w tej imprezie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Do drużyny dołączył natomiast Milan Bencz, który brał udział w uniwersjadzie. Zawodnik narzekał na uraz ramienia, jednak badania wykazały, że operacja nie będzie konieczna. – Dołączy do nas w sobotę. Przygotowaliśmy dla niego specjalny plan przygotowań. Wierzę, że uda nam się przygotować zawodnika do gry – ocenił trener.

W szerokiej kadrze znalazł się znany z polskich parkietów Michał Masny. O miejsce w składzie będzie rywalizować z nowym nabytkiem akademików z Warszawy, Jurajem Zaťko. Powołanie otrzymał także środkowy ekipy z Lubina, Peter Kašper.Kadra Słowaków na mistrzostwa Europy:

rozgrywający:
Michal Masný
Juraj Zaťko

przyjmujący:
František Ogurčák
Štefan Chrtiansky ml.
Matej Paták
Filip Gavenda

środkowi:
Emanuel Kohút
Tomáš Kmeť
Peter Kašper 
Michal Hruška

atakujący:
Martin Nemec 
Peter Michalovič 
Milan Bencz

libero:
Róbert Hupka 
Roman Ondrušek

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved