Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Myślę, że to musi wypalić

Rafał Buszek: Myślę, że to musi wypalić

fot. archiwum

- Wakacje były oczywiście bardzo fajne, ale już się cieszę, że wróciliśmy do treningu i rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu - mówił zmęczony po pierwszym treningu Rafał Buszek, nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn.

Powrót po długich wakacjach i od razu trening siłowy. Jak się po nim czujesz?

Rafał Buszek: Troszeczkę zmęczony, ale fajnie, że już zaczynamy treningi. To były długie wakacje, więc następnego dnia z pewnością będzie ciężko, bo będą zakwasy po treningu. Dla nas najlepiej jest, gdy jesteśmy w ciągłym treningu. Cieszymy się – przynajmniej ja się cieszę – że rozpoczęliśmy już przygotowania.Głód siatkówki był już tak wielki, że nie mogłeś wytrzymać bez treningów?

Tak! Nie mogłem się doczekać dzisiejszego spotkania. Oczywiście, te wakacje były bardzo fajne, ale cieszę się, że odpoczęliśmy i zaczęliśmy już przygotowania.

W Indykpolu AZS jesteś na zasadzie wypożyczenia z drużyny mistrza Polski. Skąd taka decyzja?

Chciałbym grać jak najwięcej i na pewno jak najlepiej. Wypożyczenie to wspólna decyzja moja i trenera Kowala z Resovii Rzeszów. Podobnie jak ja, trener Kowal uważa, że granie jest dla mnie najważniejsze. To jest podstawa mojej decyzji. Chciałbym grać jak najlepiej tutaj – właśnie w Olsztynie.

Dwa ostatnie sezony były ciężkie dla Indykpolu AZS Olsztyn. Sądzisz, że w myśl przysłowia „do trzech razy sztuka” ten sezon będzie przełomowy?

Na pewno dołożymy wszelkich starań, aby to nie było ostatnie miejsce. Jestem pewny, że się to uda. W Olsztynie powstał bardzo ciekawy zespół. Będziemy walczyć, będziemy chcieli wygrywać. Mamy dobry skład i bardzo dobrego trenera. Myślę, że to musi wypalić.

A jak zapatrujesz się na współpracę z trenerem Stelmachem?

Jestem nastawiony do współpracy jak najbardziej pozytywnie. Mam nadzieję, że będzie to współpraca owocna.

Na koniec zapytam o rozszerzenie PlusLigi o dwa zespoły. Jako zawodnik, jak oceniasz ten ruch? PlusLiga będzie liczyła dwanaście drużyn, czyli będzie więcej spotkań do rozegrania.

Z pewnością będzie to bardzo ciekawe zarówno dla nas samych – siatkarzy, jak i dla kibiców. Czy to się sprawdziło czy nie, będziemy oceniać po sezonie. Przed rozgrywkami ciężko cokolwiek powiedzieć. Zobaczymy, jakie będą komentarze i opinie na temat tych zmian po zakończeniu ligi.

„Ósemka” – czy jest jakaś magia tej cyfry? Rok temu z tym numerem było mistrzostwo Polski…

Grałem z „ósemką” w tamtym roku, więc kiedy tylko się dowiedziałem, że ten numer jest wolny, to ciut nieładnie powiem – zaklepałem go sobie (śmiech). Nie ma to dla mnie znaczenia, nie ma dla mnie magii cyfr. Po prostu – pozostałem przy tym, który miałem ostatnim razem.

*Rozmawiał Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved