Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: W Pile wyłoniono ostatnich zwycięzców

Plaża Open: W Pile wyłoniono ostatnich zwycięzców

Finałowy dzień zmagań w pilskim ośrodku Płotki oznaczał jednocześnie koniec tegorocznego projektu Plaża Open. Turniej stał na wysokim poziomie i kibice mogli być w pełni zadowoleni z zakończenia tego cyklu rozgrywek.

W turnieju damskim rywalizacja toczyła się w niedzielne przedpołudnie od fazy półfinałowej. W pierwszym starciu o finał zawodów w Pile para Theis/Niemc pokonała po tie-breaku duet Wiatr/Wardak 2:1 (21:17; 15:21; 17:15). Nieco mniej zacięty był drugi półfinał, w którym młodość pary Baran/Gruszczyńska wzięła górę nad doświadczeniem Magdaleny Szczytowicz oraz Wiktorii Staszak-Staszków 2:0 (21:13; 21:13). To właśnie pary Szczytowicz/Staszak-Staszków oraz Wiatr/Wardak spotkały się w meczu o brązowy medal. Szczególnie pierwszy set był niezwykle wyrównany, a wygrała go pierwsza ze wspomnianych par 27:25. W kolejnej partii lepsza okazała się para Wiatr/Wardak (25:16), z kolei decydujący set padł łupem Magdy Szczytowicz oraz jej partnerki (15:10). W meczu finałowym Karolina Baran oraz Jagoda Gruszczyńska pokonały Aleksandrę Theis i Luizę Niemc 2:0 (21:16; 21:16).

Panowie musieli rozegrać o dwa spotkania więcej. W fazie ćwierćfinałowej pary Popek/Janiak oraz Bryl/Kujawiak okazały się lepsze od duetów Witczak/Matusiak, Lewicki/Kiernoz. W półfinale doszło do niesamowitego starcia, w którym para Rudol/Kosiak okazała się lepsza od duetu Bryl/Kujawiak po niesamowitym meczu stojącym na wysokim poziomie sportowym, pełnym zwrotów akcji, wzlotów i upadków  (24:22; 24:26; 21:19). Drugi półfinał był zdecydowanie mniej dramatyczny. Zmęczeni po ciężkim meczu w fazie ćwierćfinałowej Piotr Janiak oraz Dawid Popek po raz drugi nie sprostali Jarosławowi Lechowi oraz Damianowi Wojtasikowi, którzy wygrali mecz 2:0 (21:9; 21:13). Brązowy medal po zwycięstwie nad parą Popek/Janiak mogli zawiesić na swoich szyjach reprezentanci Polski Bryl/Kujawiak. Z kolei finałowe starcie, a w szczególności jego pierwsza partia, na długie miesiące pozostanie w pamięci kibiców. Pierwszego seta obie drużyny rozgrywały do stanu 34:32. Wszyscy kibice, zarówno ci mniej, jak i bardziej zorientowani w siatkówce plażowej, żywiołowo reagowali na każde udane zagranie obu par. Pokerową zagrywką popisał się przy stanie 32:32 Damian Wojtasik, który poprosił o przerwę na żądanie. Po czasie jego zespół zdobył dwa punkty i wygrał pierwszego seta. W drugim co prawda wspomniana para uległą Maciejom Rudolowi oraz Kosiakowi 12:21, jednak w decydującej odsłonie zwyciężyła 15:12

źródło: inf. prasowa