Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Argentynki wymęczyły zwycięstwo, Włoszki niepokonane

WGP, gr. E: Argentynki wymęczyły zwycięstwo, Włoszki niepokonane

Drugie zwycięstwo w pierwszym weekendzie World Grand Prix wywalczyły siatkarki z Argentyny. Jednak dziś musiały rozegrać pięć setów, aby pokonać Kazachstan. Siatkarki z Italii wygrały 3:1 z reprezentacją Niemiec.

W niedzielne popołudnie na parkiecie lepiej wyglądały siatkarki z Argentyny, jednak w pierwszej partii miały problem z ustawieniem skutecznego bloku i grą w obronie. Po pierwszej przerwie technicznej straciły koncentrację i popełniały własne błędy. Natomiast Korinna Iszimtsijewa, rozgrywająca Kazachstanu, poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa 25:15. W drugiej partii role się odwróciły i to Argentyna narzuciła swój styl gry. Natomiast zawodniczki z Kazachstanu miały problem z przyjęciem zagrywki i popełniały proste błędy. Kolejny set również dobrze zaczął się dla Argentyny, jednak trzy asy serwisowe Kazachstanu w końcówce seta przyczyniły się do zwycięstwa 25:23. W kolejnej partii podopieczne Guillermo Orduny zagrały znakomicie, szybko obejmując prowadzenie. Tym razem siatkarki z Ameryki Południowej utrzymały koncentrację i dowiozły przewagę do końca, wygrywając 25:20. W tie-breaku również zawodniczki z Argentyny narzuciły swój styl gry i drugie zwycięstwo w rozgrywkach World Grand Prix stało się faktem. – Cieszę się z postawy moich podopiecznych, bo odnieść dwa zwycięstwa we Włoszech – to nie było łatwe zadanie. Musimy popracować nad koncentracją, bo przydarzają nam się momenty, kiedy ją tracimy – zauważył Guillermo Orduna, szkoleniowiec Argentyny.

Argentyna – Kazachstan 3:2
(15:25, 25:15, 23:25, 25:20, 15:9)

Argentyna: Nitzetich (2), Fresco (24), Sosa (13), Pinedo (8), Busquets (8), Castiglione (7), Gaido (libero) oraz Fernandez (2), Rizzo (3), Aispurua (1) i Boscacci (8)
Kazachstan: Mudritskaja (31), Jarlagassowa (11), Anarbajewa (11), Nassedkina (6), Iszimtsijewa (8), Szenberger (6), Storożenko (libero) oraz Omelczenko, Lukomskaja i Afanasiejewa

Po pierwszych piłkach tego spotkania można było przyznać, iż katem Włoszek może być w tym meczu tylko jedna siatkarka – Maren Brinker. Nowa przyjmująca Impelu Wrocław wyrządziła rywalkom wiele szkody poprzez swoją trudną zagrywkę i pozwoliła kadrze Niemiec na osiągnięcie prowadzenia 10:2. Podopieczne Marco Mencarelliego szybko się otrząsnęły, a sygnał do ataku dała młoda Caterina Bosetti. Jej znakomite zagrywki rozbudziły także liderkę Squadra Azzurra, Carolinę Costagrande, do której Noemi Signorile kierowała coraz więcej piłek. Rozgrzane Włoszki dogoniły rywalki (17:17), a następnie poszły za ciosem i zwyciężyły 25:23. Przegrana w teoretycznie wygranym secie nie podłamała Niemek, które w secie numer dwa znów osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie (8:4). Po raz kolejny dobra postawa w polu serwisowym Włoszek dała im przewagę sytuacyjną i możliwość wyprowadzenia kontrataków. Tym razem świetnie piłkę do gry wprowadzała Valentina Diouf (13:12). Dokładając do tego dobre czucie piłki w bloku Martiny Guiggi i wciąż wysoką skuteczność w ataku Costagrande, jasnym było, że Włoszki pewnie zmierzają po wygraną w tym secie (25:20).

Trzecia odsłona mogła okazać się ostatnią partią tego meczu. Od pierwszej do ostatniej piłki na boisku można było oglądać walkę, w której każda z zawodniczek dawała z siebie sto procent. Po stronie niemieckiej pierwsze skrzypce grała Heike Beier i Małgorzata Kożuch, natomiast u Włoszek wciąż nie do zatrzymania była Costagrande. Kadra Italii miała w górze dwie piłki meczowe, jednakże nie udało im się ich wykorzystać i to zawodniczki Giovanniego Guidettiego wygrały 26:24. W czwartej odsłonie trener Mencarelli zdecydował się wprowadzić Indre Sorokaite w miejsce Diouf oraz Cristinę Chirichellę za Guiggi. Zmiany dały dobry skutek zwłaszcza w bloku, który w tej części gry okazał się elementem decydującym o losach pojedynku. Włoszki wygrały tę odsłonę dosyć pewnie 25:20 i zakończyły mecz wygraną 3:1.

Włochy – Niemcy 3:1
(25:23, 25:20, 24:26, 25:20)

Włochy: Guiggi (8), Signorile (3), Bosetti C. (13), Arrighetti (8), Diouf (15), Costagrande (21), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite (6) i Chirichella (1)
Niemcy: Hanke (3), Brinker (6), Brandt (3), Fürst (14), Beier (16), Kożuch (13), Dürr (libero) oraz Weis, Ssuschke-Voight (7), Hippe (4) i Geerties