Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. C: Tajlandki z pierwszą wygraną na koncie, świetne Japonki

WGP, gr. C: Tajlandki z pierwszą wygraną na koncie, świetne Japonki

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu grupy C zmierzyły się ze sobą najsłabsze drużyny. W pojedynku tym Algierki okazały się dużo słabsze od reprezentacji Tajlandii, przegrywając w trzech szybkich setach. Z kolei trzecie zwycięstwo zanotowały Japonki.

Pierwszego seta świetnie rozpoczęły zawodniczki z Tajlandii, które wyszły na prowadzenie 5:1. Chwilę później, po akcji Tapaphaipun Chaisri, miały już przewagę 7:1. O słabej grze Algierek może świadczyć m.in. fakt, że pierwsze dwa punkty zdobyły tylko i wyłącznie za sprawą błędów rywalek. Siatkarki z Tajlandii nie miały żadnych problemów z seryjnym zdobywaniem oczek i bardzo szybko zwiększyły prowadzenie do stanu 14:2. Po ataku Onumy Sittirak zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:2. Pierwsze punkty z własnej gry Algieria zdobyła dopiero po uderzeniach Siham Saoud i Merwy Achour, jednak rywalki miały wygraną na wyciągnięcie ręki (18:4). Ostatecznie zespół Tajlandii zwyciężył wysoko, 25:7.

Podopieczne Kiattiponga Radchatagriengkai równie dobrze rozpoczęły drugą partię i szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Tym razem jednak rywalki od początku próbowały nawiązać walkę i trzeba przyznać, że wyszło im to całkiem dobrze, bowiem po kilku minutach traciły tylko jeden punkt (4:5). Podczas pierwszej przerwy technicznej Tajlandia prowadziła jedynie 8:6, jednak od stanu 10:8 przyspieszyła tempo gry i zwiększyła przewagę do stanu 16:8. Po ataku Maliki Kanthong Azjatki prowadziły już 20:10. W tej partii zawodniczki z Algierii zaprezentowały się lepiej niż w pierwszej, jednak rywalki ponownie nie były do pokonania. Ostatecznie Tajlandia zwyciężyła 25:14.

Początek trzeciej odsłony dość niespodziewanie był wyrównany. Jednak od stanu 4:3 tajlandzkie siatkarki włączyły piąty bieg i szybko wyszły na prowadzenie 9:3. Tego dnia zdecydowanie nie chciały zostawiać rywalkom złudzeń kto jest w tym meczu lepszy. Podczas drugiej przerwy technicznej prowadziły 16:8. Po kolejnym skutecznym zagraniu zawodniczki z Tajlandii zwiększyły przewagę do stanu 21:10 i bez przeszkód zmierzały ku wygranej. Ostatecznie triumfowały 25:13 i w całym meczu 3:0.

Tajlandia – Algieria 3:0
(25:7, 25:14, 25:13)

Tajlandia: Nuekjang (6), Thinkaow (1), Sittirak (3), Chaisri (12), Tomkom, Kanthong (14), Pannoy (libero) oraz Guedpard (5), Kamulthala (3) i Kongyot (11)
Algieria: Magnana (1), Abderrahim (3), Boukhima (5), Mezemate (1), Arbouche (2), Aissou (2), Mansouri (libero) oraz Achour (1) i Saoud (4)

Przed tym spotkaniem zarówno Turcja, jak i Japonia miały po dwa zwycięstwa na koncie. Bezpośredni pojedynek zapowiadał się zatem bardzo ciekawie. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki. Obie drużyny ostrożnie badały nawzajem swoje możliwości. Podczas przerw technicznych minimalnie prowadziły Turczynki (8:7, 16:14). Później jednak Azjatki doprowadziły do remisu po 17 i zaczęły zdobywać kontrolę nad grą. Przy stanie 21:17 dla ekipy japońskiej o czas poprosił trener Massimo Barbolini. Krótka rozmowa nie była jednak w stanie naprawić gry jego zespołu i ostatecznie to Japonki mogły cieszyć się z wygranej 25:21.

Drugą partię zespół turecki rozpoczął od prowadzenie 4:0, jednak rywalki szybko zniwelowały straty i doprowadziły do remisu 6:6, a po kilku minutach zdobyły przewagę 10:6. Wtedy jednak dobrze na zagrywce zaprezentowała się Sonsirma Gozde, a na ataku Darnel Neslihan i Turczynki wyrównały na 13:13. Końcówka tego seta była niezwykle wyrównana i doszło do walki na przewagi. Ostatecznie jednak triumfowały Japonki 30:28.

Podrażnione tą porażką Turczynki ruszyły do walki od pierwszych piłek trzeciej partii. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:5, zaś podczas kolejnej zwiększyły prowadzenie do pięciu punktów. Szczególnie wyróżniły się Neriman Ozsoy, Neslihan Darnel i Busra Cansu, a zespół turecki zwyciężył 25:18.

Ten wynik jedynie zmotywował Japonki do cięższej pracy na boisku. Rozpoczęły spokojnie, od niewielkiego prowadzenia (8:6), jednak dobra obrona oraz skuteczne ataki szybko dały im przewagę 18:13. Turczynki próbowały jeszcze odwrócić losy seta, jednak gra rywalek była tego dnia lepsza. Azjatki wygrały 25:18 i cały mecz 3:1.

Dla drużyny japońskiej po 17 punktów zdobyły Saori Kimura i Yukiko Ebata, natomiast wśród Turczynek po 16 oczek zanotowały Gozde Sonsirma i Neslihan Darnel.

Turcja – Japonia 1:3
(21:25, 28:30, 25:18, 18:25)

Turcja: Tokatlioglu (4 pkt.), Toksoy (1), Sonsirma (16), Aydemir (2), Cansu (10), Darnel (16), Karadayi (libero) oraz Önal, Avci (6), Kirdar i Ozsoy (13)
Japonia: Kimura (17 pkt.), Miyashita (5), Iwasaka (7), Shinnabe (12), Ebata (17), Otake (11), Zayasu (libero) oraz Nagaoka, Hashimoto, Ishida i Ishii