Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Złoto dla sióstr Schwaiger, brąz dla Ludwig/Walkenhorst

ME: Złoto dla sióstr Schwaiger, brąz dla Ludwig/Walkenhorst

W finale plażowych mistrzostw Europy austriacki duet Schwaiger/Schwaiger okazał się lepszy od Hiszpanek Liliana/Baquerizo, wygrywając mecz 2:1. W niemieckim pojedynku o brąz lepsze okazały się Ludwig i Walkenhorst, pokonując duet Holtwick/Semmler.

Austriaczki już od pierwszych akcji meczu przejęły inicjatywę i dosyć szybko wyszły na prowadzenie 7:3. Hiszpanki próbowały odrabiać straty, ale siostry Schwaiger im na to nie pozwoliły i pewnie wygrały pierwszą partię 21:15.

W drugim secie siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego wzięły się w garść i objęły prowadzenie 5:3. Spektakularne obrony Elsy Baquerizo oraz siła ataku Liliany Fernández Steiner pozwoliły im przejąć na dobre inicjatywę w tym secie. Jednak Austriaczki zareagowały na niekorzystny dla nich rozwój sytuacji i doprowadziły do remisu 20:20. W decydujących akcjach lepsze okazały się Hiszpanki, które wygrały seta 22:20.

Tie-break obfitował w emocje. Wymiana ciosów w pierwszych akcjach zaowocowała prowadzeniem gospodyń 5:3. Jednak rywalki nie dawały za wygraną i zredukowały straty (9:10). Kolejne trzy akcje padły jednak łupem Austriaczek i były już one bardzo blisko wygrania meczu. Wprawdzie Liliana i Baquerizo obroniły jeszcze dwie piłki meczowe, ale nie mogły już odwrócić losów spotkania. Siostry Schwaiger wygrywając decydującą partię 15:12, zapewniły sobie złote medale mistrzostw Europy.

Liliana/Baquerizo ESP [5] – Schwaiger D./Schwaiger S. AUT [3] 1:2
(15:21, 22:20, 12:15)

W meczu o brąz zmierzyły się ze sobą dwie niemieckie pary. Spotkanie lepiej rozpoczęły Holtwick i Semmler, które wyszły na prowadzenie 8:4. Jednak rywalki odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania 11:11. Ludwig i Walkenhorst wyszły na pierwsze prowadzenie przy stanie 14:13, a potem już królowały w tej partii, wygranej przez nie 21:17. W drugim secie, po wyrównanym początku (5:5), Ludwig i Walkenhorst narzuciły własne tempo gry i wygrały tę odsłonę meczu 21:18.

Podczas gdy dla Laury Ludwig był to już szósty medal w europejskim czempionacie, dla jej młodej partnerki był to pierwszy krążek zdobyty w tych rozgrywkach. – Po półfinale po prostu chciałyśmy mieć już wolne i zresetować zupełnie nasze umysły. Ciężko nam było wejść w mecz. I oczywiście tysiące fanów kibicujących siostrom Schwaiger dawało im ekstra motywację, by zagrać jak najlepiej. Postanowiłyśmy po prostu wyczyścić nasze głowy i zebrać się w sobie, bo chciałyśmy zakończyć ten wspaniały dla nas tydzień medalem. Jestem przepełniona radością – cieszyła się po meczu Kira Walkenhorst.

Holtwick/Semmler GER [1] – Ludwig/Walkenhorst GER [4] 0:2
(17:21, 18:21)

źródło: cev.lu, inf. własna, rfevb.com