Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Mamy nową drużynę

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Mamy nową drużynę

Mimo dobrego otwarcia w meczu inaugurującym udział biało-czerwonych w tegorocznym World Grand Prix Polki uległy canarinhas 1:3. Kapitan polskiej ekipy zwróciła po meczu uwagę na to, że zespół biało-czerwonych jest nowym tworem i potrzebuje zgrania.

Po tym spotkaniu Ze Roberto wskazał błędy swoich podopiecznych, lecz jednocześnie docenił atuty rywalek. – W pierwszym secie graliśmy trochę nerwowo, dlatego popełniliśmy dużo błędów własnych. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten mecz nie będzie łatwy. Polska ma ogromny potencjał w zagrywce – zaznaczył trener canarinhas, który wypowiedział się również na temat zwycięstwa Amerykanek nad Rosjankami. Rosjanki będą bowiem następnym rywalem reprezentacji Brazylii. – Kiedy trener Rosjanek wpuścił na boisko Czaplinę, to mecz stał się bardziej wyrównany. Gonczarowa to mocny punkt drużyny. Będziemy musieli bardzo dobrze serwować, aby nie pozwolić im na grę kombinacyjną – stwierdził Guimarães.

Kapitan reprezentacji Brazylii, Fabiana Claudino, dodała, że zarówno zagrywka, jak i obrona Brazylijek przesądziły o wygranej. – Polki mogły spokojnie rozgrywać, bo byłyśmy zdenerwowane na początku. W drugim secie poprawiłyśmy grę w obronie i na zagrywce i zaczęłyśmy grać lepiej – powiedziała Claudino.

Trener Polek, Piotr Makowski, stwierdził natomiast, że jego podopieczne dobrze zaprezentowały się w pierwszym i czwartym secie. Katarzyna Skowrońska zaznaczyła również, że mecz z Brazylią był pierwszym poważnym sprawdzianem od dłuższego czasu. – Mamy nową drużynę, która musi poprawiać swoją grę, zwłaszcza obronę. To trudne, bo dopiero od niedawna zaczęłyśmy grać razem – zaznaczyła kapitan reprezentacji Polski

źródło: FIVB, inf. własna