Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Zwycięstwo Niemek, spacerek Włoszek

WGP, gr. E: Zwycięstwo Niemek, spacerek Włoszek

W dwóch meczach grupy D World Grand Prix zwycięstwa odniosły drużyny europejskie. Niemki pokonały 3:1 Kazachstan, choć przegrały pierwszego seta, a drużyna Włoch w łatwy i zdecydowany sposób wygrała z reprezentacją Argentyny 3:0.

W pierwszym secie Niemki zaprezentowały duże wahania formy. Po zdobyciu prowadzenia 10:7 rozluźniły się i zaczęły popełniać błędy. Miały także problemy w przyjęciu. Z kolei siatkarki z Kazachstanu walczyły o każdą piłkę i doprowadziły do remisu po 19. W końcówce toczyła się wyrównana walka, jednak ostatecznie lepiej zagrały ambitne zawodniczki z Kazachstanu i wygrały 25:23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły nasze zachodnie sąsiadki. Między innymi dzięki zagrywkom Hanke wyszły na prowadzenie 11:7. Wydawało się, że kontrolują przebieg gry, a jednak rywalki zaczęły lepiej grać w obronie, a także częściej wyprowadzały skuteczne ataki i w końcu doprowadziły do remisu po 15. Końcowa faza partii znów była wyrównana, jednak tym razem zwyciężyło doświadczenie Niemek (25:23).

Wygrana dodała podopiecznym Giovanniego Guidettiego motywacji. W trzecim secie nie dały swoim rywalkom doprowadzić do nerwowej końcówki i zwyciężyły 25:19. Jeszcze lepiej Niemki zaprezentowały się w czwartej odsłonie. Szybko wyszły na prowadzenie, a w drugiej części seta miały już przewagę 17:10. Ostatecznie triumfowały 25:17 i w całym meczu 3:1.

Niemcy – Kazachstan 3:1
(23:25, 25:23, 25:19, 25:17)

Składy drużyn:
Niemcy: Hanke (9 pkt.), Brinker (12), Ssuschke-Voigt (14), Fürst (13), Beier (12), Kożuch (20), Dürr (libero) oraz Weiss, Hippe i Izquierdo
Kazachstan: Mudritskaja (17 pkt.), Jarlagassowa (17), Anarbajewa (8), Nassedkina (9), Iszimtsijewa (5), Szenberger (10), Storożenko (libero) oraz Omelczenko, Lukomskaja i Afanasiejewa

Włoszki nie miały praktycznie żadnych problemów z pokonaniem zespołu Argentyny. Już w pierwszym secie zawodniczki z Italii szybko wyszły na prowadzenie. Podczas przerwy technicznej miały przewagę 8:4. Bardzo dobre przyjęcie (88% pozytywnego) pozwoliło Signorile na kombinacyjne rozegranie. Podczas kolejnej przerwy Włoszki prowadziły 16:13, a w końcówce jeszcze zwiększyły przewagę, ostatecznie wygrywając do 21.

W drugiej partii argentyński zespół próbował walczyć, jednak Guiggi i Arrighetti dobrze grały w ataku, przez co rywalki traciły cenne punkty. W końcowej fazie Włoszki grały bezbłędnie, co przyniosło im zwycięstwo 25:20. W trzecim secie siatkarki z Argentyny wyraźnie osłabły i oddały zupełnie kontrolę nad grą. Z kolei rywalki skrzętnie to wykorzystały i po bloku Guiggi wygrały 25:17, a cały mecz 3:0.

Włochy – Argentyna 3:0
(25:21, 25:20, 25:17)

Włochy: Barcellini (8 pkt.), Giuggi (12), Signorile, Arrighetti (7), Diouf (15), Costagrande (13), De Gennaro (libero) oraz Bosetti