Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sprostowanie PZPS-u w sprawie Krzysztofa Ignaczaka

Sprostowanie PZPS-u w sprawie Krzysztofa Ignaczaka

fot. archiwum

Brak powołania do kadry na mistrzostwa Europy dla Krzysztofa Ignaczaka wywołał lawinę spekulacji na temat powodów, dla których Andrea Anastasi podjął taką decyzję. PZPS wydał w tej sprawie sprostowanie odnoszące się do medialnych doniesień.

"W związku z publikacją materiału autorstwa Włodzimierza Sowińskiego w wydaniu dziennika "Sport" z dnia 31 lipca 2013 pt. "Kadra bez Igły" – Polski Związek Piłki Siatkowej z całą stanowczością stwierdza, że insynuacje autora we fragmencie poświęconym Reprezentantowi Polski – Panu Krzysztofowi Ignaczakowi nie mają nic wspólnego z faktami. Nieobecność Reprezentanta Polski – Pana Krzysztofa Ignaczaka na zgrupowaniu w Spale, rozpoczynającym się 2 sierpnia br., nie ma absolutnie związku z jakimikolwiek incydentem alkoholowym lub innym natury poza sportowej. Selekcjoner Reprezentacji Polski, Pan Andrea Anastasi, we wczorajszej rozmowie z Wiceprezesem PZPS-u – Panem Witoldem Romanem – stwierdził stanowczo, że żadne sugerowane w dzienniku "Sport" wydarzenia nie miały miejsca. Jednocześnie informujemy, że brak powołania na najbliższe zgrupowanie nie oznacza, że Krzysztof Ignaczak przestał być Reprezentantem Polski. Krzysztof Ignaczak pozostaje nadal w szerokiej kadrze Polski powołanej na rok 2013.

Polska Siatkówka zawdzięcza Krzysztofowi Ignaczakowi bardzo wiele i tym bardziej dotknęły nas nieprawdziwe plotki dotyczące naszego zawodnika. Ignaczak barwy biało-czerwone reprezentował w latach 1998-2013, uczestniczył w 313 meczach. W 2009 roku zdobył mistrzostwo Europy, a dwa lata później wywalczył brązowy medal Ligi Światowej i mistrzostw Europy oraz srebrny w Pucharze Świata. W 2012 roku po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski z Ignaczakiem w składzie wygrała Ligę Światową, a Krzysztof Ignaczak został wybrany najlepszym libero turnieju. Wcześniej razem z kadetami wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy kadetów, a z juniorami stanął na najwyższym miejscu na podium zarówno na mistrzostwach Europy, jak i na mistrzostwach świata.

Jeszcze raz podkreślimy fakt, że Krzysztof Ignaczak w dalszym ciągu pozostaje w szerokiej reprezentacji Polski, a skład na tegoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w Danii i Polsce, nie został jeszcze ogłoszony. 18-osobowa kadra rozpoczyna od 2 sierpnia przygotowania, co nie wyklucza możliwości zmian. Trener Andrea Anastasi ostateczny szeroki skład Reprezentacji Polski musi podać do 13 sierpnia."źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved