Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Runda pucharowa rozpoczęta

MŚ kadetek: Runda pucharowa rozpoczęta

Rozpoczęła się runda pucharowa mistrzostw świata kadetek. Za nami osiem spotkań, które rozstrzygnęły kto zagra w ćwierćfinałach. Jedyną niespodzianka jest wygrana Dominikany nad Turcją. W pozostałych meczach triumfowały faworytki.

Japonki zajęły 1. miejsce w grupie B i zgodnie z regulaminem w 1/8 rozgrywek zmierzyły się z 4. drużyną grupy A, czyli Egiptem. Wynik nie jest niespodzianką. Azjatki wygrały bez straty seta, a w każdej partii zwyciężały z bardzo dużą przewagą punktową. W drugiej odsłonie wręcz zdeklasowały Egipcjanki, triumfując do 7. Mimo wysokiego zwycięstwa kapitan japońskiej ekipy, Miku Benoki, nie była w 100% zadowolona. – Zagrałyśmy dobrze, ale nie tak dobrze, jak byśmy chciały. Uważam, że nasza gra powinna być lepsza. Dlatego też musimy trenować jeszcze ciężej, aby w kolejnych meczach grać perfekcyjnie.

Japonia – Egipt 3:0
(25:11, 25:7, 25:16)

Dużo bardziej zacięty był pojedynek pomiędzy Brazylią a Włochami. Mecz rozpoczął się po myśli siatkarek z Italii, które zwyciężyły w pierwszym secie do 18. Później jednak w zespole włoskim coś się zacięło, a do walki ruszyły rywalki. W drugiej partii wygrały wysoko, 25:14, zaś w trzeciej pokazały charakter w wyrównanej końcówce. Dopiero w czwartym secie Włoszki pokazały, że w trudnych sytuacjach również umieją opanować nerwy. Dzięki wygranej do 22 doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak znów lepiej zaczęły grać Canarinhos i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa. Mauricio Thomas, trener ekipy brazylijskiej, uznał, że było to spotkanie na miarę finału MŚ. – Włochy są jednym z najsilniejszych zespołów na tych mistrzostwach. Moje dziewczyny odzyskały pewność siebie i ducha drużyny po tym meczu. W następnej rundzie zagramy z Japonią i myślę, że będziemy się musieli mocno napracować, aby pokonać ten zespół.

Brazylia – Włochy 3:2
(18:25, 25:14, 25:23, 22:25, 15:7)

Kolejne zwycięstwo odniosły także polskie siatkarki, które pokonały 3:1 Portoryko. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać pod podanym linkiem: Polki awansowały do ćwierćfinału

Polska – Portoryko 3:1
(25:21, 26:24, 22:25, 27:25)

Zgodnie z przewidywaniami gładkie zwycięstwo odniosła reprezentacja USA, która zmierzyła się z kadrą Tajwanu. Azjatki próbowały nawiązać wyrównaną walkę jedynie w pierwszym secie. Mimo to udało im się ugrać jedynie 19 punktów. W dwóch kolejnych partiach Amerykanki podniosły poprzeczkę i wygrywały jeszcze pewniej. Zawodniczki z USA były oczywiście zadowolone z wygranej, ale kapitan Taylor Tashima komplementowała również rywalki. – Są dobrą drużyną. Pomimo iż są niskie, to bardzo wysoko skaczą. Są też bardzo szybkie i mają dobry serwis.

USA – Tajwan 3:0
(25:19, 25:11, 25:17)

Zdecydowanie bardziej wyrównanego pojedynku można się było natomiast spodziewać po drużynach Tajlandii i Chin. Gospodynie turnieju nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia. W pierwszym i trzecim secie udało im się zaprezentować przyzwoicie, ale nawet w tych partiach nie zagroziły Chinkom w wygranej. Z kolei w drugiej odsłonie zawodniczki chińskie niemal zdemolowały rywalki, pozwalając zdobyć im zaledwie pięć punktów. – Zagrałyśmy najlepiej, jak umiałyśmy i jesteśmy wykończone po meczu z Tajlandią – powiedziała Sun Haiping, kapitan chińskiej drużyny. – Zwycięstwo zmotywowało nas do jeszcze lepszej gry w kolejnych meczach. Nieważne jak ciężki będzie mecz, my będziemy grać na maksimum możliwości, aby osiągnąć cel.

Tajlandia – Chiny 0:3
(18:25, 5:25, 19:25)

Niespodzianką może być wygrana reprezentacji Dominikany nad Turcją. Te pierwsze zajęły w swojej grupie 4. miejsce, natomiast Turczynki zakończyły fazę grupową na pozycji lidera. Mimo to, w meczu przeciwko Dominikanie zespół turecki zdołał zwyciężyć tylko w pierwszym secie. W drugim podopieczne Mehmeta Bedestenlioglu były blisko wygranej, jednak w walce na przewagi lepsze okazały się rywalki. Wygrana podniosła Dominikanki na duchu i sprawiła, że poprawiły swoją grę. W konsekwencji wygrały do 18 i 17, a cały mecz 3:1. – Jestem dumny ze swojego zespołu – przyznał po meczu Wagner Roberto Rocha, trener Dominikany. – Zrobiły dobrą robotę. W następnym spotkaniu przeciwko Chinkom zrobimy wszystko, aby wygrać, chociaż będzie to trudne zadanie.

Turcja – Dominikana 1:3
(25:16, 28:30, 18:25, 17:25)

Żadnej niespodzianki nie pozwoliły natomiast sprawić Serbki, które pokonały 3:1 zespół Grecji. Wprawdzie nie było to jednostronne spotkanie, jednak podopieczne Marijany Boricić kontrolowały przebieg meczu. Tylko w trzecim secie grecka drużyna wywalczyła przewagę i triumfowała do 20. – Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ osiągnęłyśmy cel, czyli awansowałyśmy do ćwierćfinałów – powiedziała Marijana Boricić, trener Serbek. – Nie zamierzamy poprzestać na tej fazie. Mamy nowy cel, czyli awans do półfinałów, a potem do finału. Od tego momentu będziemy jeszcze ciężej trenować, aby wywalczyć awans do półfinału, tak jak to zrobiłyśmy cztery lata temu.

Serbia – Grecja 3:1
(25:22, 25:19, 20:25, 25:16)

Gładkie zwycięstwo odniosły w 1/8 rywalizacji siatkarki z Peru, które w trzech setach pokonały ekipę Słowenii. Jedynie w trzeciej partii ekipa słoweńska przekroczyła granicę 20 punktów. Mimo to nawet wtedy nie zagroziła rywalkom w zwycięstwie. Przewaga siatkarek z Peru była szczególnie widoczna w drugiej odsłonie, w której zdobyły wysokie prowadzenie bardzo szybko i ostatecznie triumfowały do 14. Eva Mori, kapitan Słowenek, przyznała, że jej zespół zagrał bardzo źle i nie zaprezentował właściwych dla siebie umiejętności.

Peru – Słowenia 3:0
(25:19, 25:14, 25:21)