Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Polki już w II rundzie

ME: Polki już w II rundzie

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska awansowały do kolejnej rundy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Polki po pierwszym przegranym secie wyraźnie górowały nad Słowaczkami w dwóch kolejnych partiach.

Po łatwym pierwszym starciu polska dwójka musiała dwukrotnie zmierzyć się z niemieckimi parami. We wczorajszym pojedynku, choć ten mógł być wygrany, nasze reprezentantki uległy rywalkom 1:2. W dzisiejszym spotkaniu przegrana Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej była już wyraźniejsza. O wszystkim zdecydował tak naprawdę pierwszy set. Polki starały się w nim jeszcze walczyć i wychodziło im to nie najgorzej, jednak kilka błędów w decydujących momentach partii sprawiło, że to Holtwich/Semmler zapisały na swoim koncie tę odsłonę. W kolejnej Niemki już radziły sobie lepiej, natomiast polski duet nie potrafił poradzić sobie ze skutecznymi zagraniami przeciwniczek, co zakończyło się przegraną w secie do 16 i w całym meczu 0:2. Jak na razie Polki odpoczywają i czekają na kolejne rywalki, z którymi zmierzą się w następnej fazie mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że para Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, to jedyne polskie reprezentantki wśród siatkarek w tegorocznym czempionacie Starego Kontynentu.

Holtwick/Semmler GER [1] – Brzostek/Kołosińska POL [17] 2:0
(23:21, 21:16)

Po przegranym starciu z Niemkami Monika i Kinga przystąpiły bardzo zmotywowane do starcia w pierwszej rundzie. Ich rywalkami były wyżej rozstawione w turnieju Słowaczki. Jak do tej pory – przed ME – rywalki uzbierały blisko 800 rankingowych punktów więcej. Mimo to nasze reprezentantki odważnie rozpoczęły całe starcie, choć pierwsza partia po dość rwanej końcówce w wykonaniu biało-czerwonych padła łupem przeciwniczek. W kolejnej Brzostek/Kołosińska włączyły piąty bieg, zdominowały z czasem całe boisko i zarówno w drugim secie, jak i tie-breaku szybko i łatwo wygrywały.  W jutrzejszym starciu w drugiej rundzie przed polskim duetem nie lada zadanie – Rosjanki Ukołowa/Chomiakowa. Duet ten w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze, a dowodem na to jest ostatnia wygrana w Anapa Open.

Dubovcova/Nestarcova SVK [8] – Brzostek/Kołosińska POL [17] 1:2
(21:19, 14:21, 5:15)