Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W kolejnych sparingach lepsze Polki

W kolejnych sparingach lepsze Polki

fot. archiwum

Kadra Polski pod wodzą Piotra Makowskiego nie próżnuje. Po porażce 0:4 i zwycięstwie 4:0 w dwóch pojedynkach sparingowych z Niemkami przyszła kolej na dwie wygrane z ekipą trenera Guidettiego. Biało-czerwone dwukrotnie zwyciężyły po 3:1.

Polska kadra kobiet po rozegraniu meczu sparingowego z reprezentantkami Szwajcarii w Koszalinie udała się do Niemiec, by tam sprawdzić swoją dyspozycję w meczach z zespołem narodowym Niemiec. Tak jak w pierwszych dwóch meczach, tak też w kolejnych dwóch spotkaniach trener Piotr Makowski zdecydował się wystawiać dwie różne szóstki. Oba zestawienia okazały się skuteczne, ponieważ sparingi zakończyły się dwukrotnym zwycięstwem biało-czerwonych 3:1.

Pojedynki numer 3 i 4 pomiędzy Niemkami a Polkami miały bardzo podobny przebieg. W obu meczach premierową odsłonę wygrywały siatkarki Piotra Makowskiego, natomiast w drugich setach musiały uznawać wyższość gospodyń. Bliźniaczo prezentowały się także czwarte odsłony, które w obu przypadkach zostały wysoko wygrane przez Polki.

W porównaniu do pierwszego dnia niemiecko-polskich meczów składy na drugą serię pojedynków z Niemkami pozostały niemal niezmienione. W pierwszym spotkaniu na parkiecie pojawiła się prawie taka sama szóstka jak dzień wcześniej, z jedną drobną zmianą – Katarzynę Konieczną zastąpiła Joanna Kaczor.

Polska – Niemcy 3:1
(25:21, 18:25, 25:23, 25:17)Skład:
Polska: Różycka, Efimienko, Radecka, Skowrońska-Dolata, Martałek, Kaczor, Maj (libero)

Polska – Niemcy 3:1
(27:25, 21:25, 25:20, 25:14)

Skład:
Polska: Tokarska, Polak, Sieczka, Wołosz, Kąkolewska, Konieczna, Strasz (libero)

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved