Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetek: Blisko końcowych rozstrzygnięć w grupach

MŚ kadetek: Blisko końcowych rozstrzygnięć w grupach

Za nami czwarty dzień mistrzostw świata kadetek. Tym razem nie udało się zwyciężyć zawodniczkom z Polski, które w trzech setach uległy Japonkom. Niepokonane w turnieju w dalszym ciągu pozostają drużyny z Serbii i Turcji.

Grupa A:
Nie było niespodzianki w pierwszym spotkaniu grupy A. Egipcjanki w trzech setach uporały się z reprezentacją Tunezji. Wynik nie może dziwić, bowiem Tunezyjki nie zdobyły w turnieju jeszcze ani jednego punktu, wygrywając zaledwie jedną partię. Podopieczne Heshama Badrawy najwięcej problemów z rywalkami miały w drugiej odsłonie meczu. Losy tego seta rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W pozostałych partiach zawodniczki z Egiptu nie miały żadnych problemów z przeciwniczkami i zasłużenie wygrały 3:0. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobyła Mai Moustafa – 12.
W drugim spotkaniu tej grupy gospodynie mistrzostw wygrały 3:1 z drużyną Portoryko. Mecz miał jednak wyrównany przebieg i trwał blisko dwie godziny. W pierwszej partii lepsze były Tajki, które zwyciężyły 25:21. W odpowiedzi drugi set padł łupem młodych Portorykanek (30:28). Trzecią i czwartą odsłonę lepiej jednak rozegrały miejscowe i to one po zwycięstwach 25:21, 25:23 zapisały na swoim koncie 3 punkty. W szeregach zwyciężczyń prym wiodły Patcharaporn Sittisad oraz Jiraporn Chaymon, zdobywczynie kolejno 28 i 25 oczek.

Tunezja – Egipt 0:3
(18:25, 24:26, 12:25)

Tajlandia – Portoryko 3:1
(25:21, 28:30, 25:21, 25:23)

W ostatnim meczu fazy grupowej porażki doznała reprezentacja biało-czerwonych. Podopieczne Grzegorza Kosatki uległy Japonkom 0:3 i o tym, które miejsce w grupie zajmą nasze zawodniczki, zadecyduje jutrzejszy dzień i wyniki meczów innych zespołów.
Drugi mecz tej grupy pomiędzy Greczynkami a Argentynkami zakończył się trzysetowym zwycięstwem tych pierwszych. Dzięki wygranej za trzy punkty Europejki nadal liczą się w walce o awans. Tym bardziej, że była to pierwsza wygrana tego zespołu w mistrzostwach. Ekipę Hellady do zwycięstwa poprowadził niezawodny duet – Olga Strantzali i Anthi Vasilantonaki, który zapisał na swoim koncie 20 i 18 punktów.

Japonia – Polska 3:0
(25:15, 25:19, 25:16)

Grecja – Argentyna 3:0
(25:15, 27:25, 25:19)

Kolejne zwycięstwo odniosły Amerykanki. Podopieczne Jamesa Stone’a po wczorajszej wygranej z Brazylią poszły za ciosem i nie miały problemów, by uporać się z reprezentacją Dominikany. Zawodniczki z USA od początku do końca kontrolowały sytuację na boisku i pewnie wygrały 3:0. Najlepszą siatkarką w szeregach amerykańskiej ekipy była Mikaela Foecke, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. Dzięki zwycięstwu Amerykanki zajmują drugą pozycję w tabeli.
W drugim meczu grupy C Brazylijki uporały się ze Słowenkami w czterech setach. Co ciekawe, w pierwszej partii ekipa słoweńska górowała nad rywalkami w każdym elemencie i zmiażdżyła wręcz zespół z Kraju Kawy, wygrywając 25:15. Wysoka przegrana podrażniła ambicję brazylijskiej drużyny, która trzy następne sety zwyciężyła do 19, 11 i 15, inkasując tym samym trzy punkty. Najwięcej punktów w zespole Brazylii zdobyła Lorenne Geraldo (18).

USA – Dominikana 3:0
(25:21, 25:15, 25:22)

Słowenia – Brazylia 1:3
(25:15, 19:25, 11:25, 15:25)

Trzecie zwycięstwo w trzecim spotkaniu odniosły Turczynki, które 3:1 pokonały młode Peruwianki. Rywalki stawiały faworytkom meczu opór tylko w dwóch setach. Później na boisku dzieliły i rządziły już zawodniczki z Turcji, które dzięki wygranej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie na jedną kolejkę przed końcem. Pewne awansu są również Peruwianki, ale o tym, które miejsce zajmą, zadecydują jutrzejsze mecze innych zespołów. Najwięcej punktów w meczu – 21- zdobyła zawodniczka turecka – Pelin Aroguz.
Bez zwycięstwa w dalszym ciągu pozostają zawodniczki z Meksyku. Podopieczne Estanislao Matiasa przegrały po raz trzeci i kolejny raz nie zdołały wygrać seta. Tym razem lekcję siatkówki dały im Tajwanki, które gładko wygrały wszystkie partie i dopisały do tabeli trzy cenne punkty. Ekipę z Azji do triumfu poprowadziła Tseng Wan Ling, autorka 13 punktów.

Turcja – Peru 3:1
(25:22, 23:25, 25:17, 25:19)

Meksyk – Tajwan 0:3
(12:25, 19:25, 14:25)