Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Azzurri przed mistrzostwami Europy

Azzurri przed mistrzostwami Europy

fot. archiwum

Włosi nie zamierzają spocząć na laurach i po wywalczeniu brązowego medalu Ligi Światowej powoli wkraczają w okres przygotowawczy do czempionatu Starego Kontynentu. Berruto dodatkowo postanowił powołać kilku nowych graczy.

Azzurri po finałach Ligi Światowej w Mar del Plata otrzymali zasłużone dwa i pół tygodnia wolnego i już 7 sierpnia mają się stawić na zgrupowaniu kadry, na którym dzień później rozpoczną ciężkie przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu w Polsce i Danii. Przypomnijmy, iż wystąpią w nich oni jako aktualni wciąż wicemistrzowie Europy, bowiem przed dwoma laty w wielkim finale musieli uznać wyższość Ivana Miljkovicia i spółki.

Jak już wspomniano, pierwszy cykl okresu przygotowawczego podopieczni rozpoczną 8 sierpnia, w Cavalese. 15 sierpnia otrzymają dzień wolny, a następnie wznowią treningi, które potrwają do 24 sierpnia. W dniach 26-31 sierpnia będą przebywać na zgrupowaniu w Moskwie, podczas którego rozegrają dwa sparingi z aktualnymi mistrzami olimpijskimi. Następnie powrócą na Półwysep Apeniński, gdzie od 2 do 8 września trenować będą w Cavalese i sprawdzą swoją formę w spotkaniach ze Słowakami. 11 września stawią się w Centrum Olimpijskim im. Giulio Onestiego w Rzymie, a 15 udadzą się do Niemiec, gdzie z podopiecznymi Vitala Heynena rozegrają ostatnie dwa mecze testowe przed wylotem do Odense.

Jeśli zaś chodzi o szczęśliwców, których Mauro Berruto powołał do szerokiej kadry, to zabrakło wśród nich Michele Baranowicza, który podważając decyzję trenera i narzekając na to, iż zbyt mało czasu spędził na boisku, najwyraźniej pogrzebał swoje szanse na grę w Squadra Azzurra. Uznania w oczach szkoleniowca ponadto nie znalazł Marco Falaschi, w miejsce którego pojawił się Davide Saitta, oraz Michał Łasko, który wcześniej postanowił zrobić sobie przerwę od reprezentacji. Co więcej, Berruto nie dał też szansy Kubańczykowi z włoskim paszportem, Osmany’emu Juantorenie, ucinając tym samym wszelkie spekulacje na temat gry byłego zawodnika Itasu Diatec Trentino w Squadra Azzurra.Szeroka kadra na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający:
Dragan Travica, Davide Saitta

Przyjmujący:
Cristian Savani, Simone Parodi, Filippo Lanza, Jiri Kovar

Środkowi:
Emanuele Birarelli, Thomas Beretta, Matteo Piano, Daniele Mazzone

Atakujący:
Ivan Zaytsev, Luca Vettori, Giulio Sabbi

Libero:
Salvatore Rossini, Andrea Giovi

*Więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved