Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Long Beach: Dalhausser/Rosenthal okazali się najlepsi

Grand Slam Long Beach: Dalhausser/Rosenthal okazali się najlepsi

W pierwszym międzynarodowym turnieju w USA od dekady triumfowali gospodarze. Duet Rosenthal/Dalhausser w dwóch setach pokonał Hiszpanów Herrera/Gavira. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Włosi Nicolai/Lupo.

Pierwszy półfinał między Włochami a Hiszpanami był niezwykle zacięty. Spotkanie trwało ponad godzinę, a o zwycięstwie zadecydowała lepsza gra w końcówce. Pierwsza partia padła łupem duetu Paolo Nicolai/Daniele Lupo, który wygrał 26:24. W kolejnych dwóch setach górą byli Hiszpanie, czyli Pablo Herrera/Adrian Gavira. W amerykańskim półfinale para numer 1 turnieju musiała uznać wyższość Seana Rosenthala/Phila Dalhaussera. Mimo iż wydawało się, że Jake Gibb/Casey Patterson doprowadzą do tie-breaka, to w drugim secie przy stanie po 19 dwa punkty zdobył Dalhausser, blokując rywala i posyłając asa serwisowego.

półfinały:
Nicolai/Lupo ITA [6] – Herrera/Gavira ESP [14] 1:2
(26:24, 19:21, 13:15)
Patterson/Gibb USA [1] – Rosenthal/Dalhausser USA [4] 0:2
(16:21, 19:21)

W meczu o trzecie miejsce Paolo Nicolai popisywał się skutecznymi blokami, a Daniele Lupo wbijał spektakularne gwoździe. Ich rywale, czyli duet Gibb/Patterson, nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających Włochów, do tego popełniali wiele błędów własnych. Dlatego siatkarze z Półwyspu Apenińskiego wygrali do 16 i 13, a po spotkaniu mogli się cieszyć z wywalczenia brązowych medali.

mecz o 3. miejsce:
Patterson/Gibb USA [1] – Nicolai/Lupo ITA [6] 0:2
(16:21, 13:21)

Hiszpanie mieli dwa punkty przewagi (12:10), jednak chwilę później na tablicy wyników widniał remis po 12. I od tego momentu Amerykanie grali koncertowo, wygrali 21:15. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia pary Rosenthal/Dalhausser, jednak po chwili na trzy oczka przewagi wyszedł duet Herrera/Gavira. Jednak Amerykanie doprowadzili do remisu po 15 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Kilka akcji później Rosenthal/Dalhausser prowadzili 19:18. Kolejne dwa oczka także padły ich łupem i wygrali 21:18. – Bardzo fajnie gra się w swoim kraju przy dopingu kibiców i rodziny. Często zdarza się, że jeśli trenuje się z jakąś parą, to później gra się z nią w finale. Tak też się stało teraz. Na początku tygodnia trenowaliśmy z Pablo i Adriano. To był wspaniały mecz z obu stron. Na szczęście w końcówce nasze zagrania okazały się skuteczne i wygraliśmy – podsumował Sean Rosenthal.